Upał w zamkniętym samochodzie. Sprawdziliśmy, ile da się wytrzymać?

W ostatni weekend we Wrocławiu padł rekord ciepła. Temperatura 38 stopni Celsjusza i żar z nieba były idealnymi warunkami do sprawdzenia na własnej skórze, ile jesteśmy w stanie wytrzymać w samochodzie?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Co chwilę słyszymy w mediach, że ktoś zostawił dziecko lub zwierzę w samochodzie, a następnie poszedł do sklepu na zakupy. "Przecież to tylko kilka minut" - słyszmy. Większość z nas bagatelizuje ten problem, dopóki nie stanie się tragedia.

REKLAMA

W ciągu tych kilku przysłowiowych minut we wnętrzu samochodu, gdzie nie ma obiegu powietrza, tworzy się prawdziwe piekło. Temperatura bardzo szybko rośnie do poziomu spotykanego w saunie, a w kabinie jest coraz mniej tlenu. Organizm dorosłego człowieka błyskawicznie reaguje na takie warunki. W przypadku dziecka lub zwierzęcia wystarczy kilka minut, żeby doszło do tragedii.

Zobaczcie, co się dzieje w zamkniętym samochodzie. Być może następnym razem mocno przemyślicie sprawę, zanim zostawicie kogoś zamkniętego we wnętrzu. Przy okazji podpytaliśmy specjalistę, co robić w takiej sytuacji.

 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA