Urus – SUV od Lamborghini (wideo)

Lamborghini Urus
Lamborghini Urus

Pięciodrzwiowy, czteromiejscowy pojazd długi na 5 metrów, szeroki na 2 i wysoki na 1,7 metra zaprezentowany został właśnie w Pekinie. Zbudowany został na tej samej platformie, na której powstaną kolejne generacje VW Touarega , Porsche Cayenne i Audi Q7. Producent nie zdradza jeszcze jakim będzie napędzany silnikiem. Plotka głosi, że może to być jednostka V10 firmowana przez Audi, z mocą wyciągniętą do poziomu 600 KM. Korzystając z dwusprzęgłowej skrzyni biegów ma napędzać wszystkie koła.

Lamborghini chwali się, że będzie to pierwszy prawdziwie rodzinny model w gamie. Będzie idealnym dopełnieniem garaży, w których parkują już wszelkiej maści Murcielago, Gallardo i Aventadory. Włosi przewidują, że co roku na Urusa znajdzie się co najmniej 3000 chętnych.

To nie pierwsza przygoda Lamborghini z SUVami. W 1980 roku na rynku pojawił się już jeden, oznaczony LM002, ale jakoś nie podbił serc klientów. Przez 6 lat udało się sprzedać 300 sztuk tego modelu. Ursus z pewnością poradzi sobie dużo lepiej.

 

REKLAMA
REKLAMA