V8 pod maską 911 od RUF-a

RUF Porsche RGT-8
RUF Porsche RGT-8
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

To na razie prototyp, wymagający jeszcze dopracowania, ale wiadomo już dziś, że takie auto RUF zamierza pokazać oficjalnie w przyszłym roku. Pod jego maską, zamiast sześciocylindrowego boksera, pracuje 4,5-litrowy silnik V8 o kącie rozwarcie cylindrów, wynoszącym 180 stopni.

Ta kompletnie nowa jednostka napędowa, opracowana przez RUF-a, ma 32 zawory, suchą miskę olejową i 4,5 litra pojemności skokowej. Jej moc maksymalna to 549 koni mechanicznych, a maksymalny moment obrotowy - 500 Nm.

Aby uzyskać jak najlepsze właściwości jezdne i czasy przyspieszeń, RUF przesunął silnik maksymalnie w kierunku kabiny pasażerskiej oraz mocno odchudził nadwozie. RGT-8 ma aluminiowe drzwi, a maskę silnika i tylny spoiler wykonany z włókna węglowego.

Inne zmiany w stosunku do auta seryjnego to ceramiczne tarcze hamulcowe, zintegrowana klatka bezpieczeństwa oraz 19-calowe felgi aluminiowe z wyczynowymi oponami Michelin Pilot Sport Cup.

Pod względem stylistycznym RGT-8 jest mocno zapatrzone na model 550 Coupe, jakim w 1953 roku startował Paul Frere w 24-godzinnym wyścigu Le Mans.

 

REKLAMA