VUHL 05: sportowy samochód z Meksyku

Firma VUHL oficjalnie zaprezentowała swój sportowy model samochodu oznaczonym cyframi 05. Premiera miała miejsce w Royal Automobile Club w Londynie.

Co ciekawe, firma z Meksyku odmówiła podania oficjalnych danych technicznych swojego pojazdu. Wg serwisu Autocar VUHL 05 jest napędzany 2-litrowym silnikiem Forda z serii EcoBoost, który rozwija 288 KM i 420 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Silnik połączony jest z 6-biegową skrzynią mechaniczną. Sprint do "setki" załatwiany jest w czasie 3,7 sekundy, a maksymalnie da się rozpędzić VUHL-a 05 do 244 km/h.

Nie wiele wiadomo też o samej konstrukcji. VUHL 05 waży zaledwie 725 kg, a elementy nadwozia i zawieszenie wykonane są z aluminium. Wg doniesień meksykański pojazd zapewnia 3 razy większą sztywność skrętną w porównaniu do Lotusa Elise.

Auto trafi do produkcji w listopadzie tego roku, ceny zaczynają się od około 280 000 złotych. Początkowo będzie on dostępny tylko na rynku amerykańskim i brytyjskim, pierwsze egzemplarze trafią do klientów na wiosnę przyszłego roku.

amis

Zobacz również:
REKLAMA