VW CrossTouran – kolejny „terenowy” Volkswagen

Volkswagen, VW, CrossTouran
Volkswagen CrossTouran
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 109 990 PLN
Dostępne nadwozia: van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Do CrossPolo i CrossGolfa dołącza CrossTouran. Ma być bardziej sportową, bardziej dynamiczną, a być może po prostu "bardziej cool" odmianą rodzinnego MPV.

Wizualnie od zwykłego Tourana wersję Cross odróżnia większy o 20 milimetrów prześwit, 17-calowe felgi aluminiowe i plastikowe dodatki chroniące lakier przed zarysowaniami zamontowane na nadkolach, zderzakach i drzwiach. Auto ma też oryginalne, dwuczęściowe lampy tylne.

W wyposażeniu CrossTourana znajdą się dodatkowo relingi dachowe, elektryczne szyby z przodu i z tyłu, fotele z regulacją wysokości i regulacją podparcia części lędźwiowej, skórzana kierownica i obszyty skórą mieszek dźwigni zmiany biegów oraz specjalny wzór tapicerki.

Pod maską CrossTourana znajdziemy te same silniki co u jego zwykłego brata, może być też zamawiany w wersji 1.4 TSI EcoFuel przystosowanym do napędu gazem CNG. Wówczas zużywa jedynie ok. 6 metrów sześciennych gazu na 100 km, co przy założeniu ceny 2,20 zł za metr sześcienny, daje średni koszt przejechania 100 km równy 13,20 zł.

 

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA