[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

VW Golf GTI TCR - na tor, wszyscy na tor!

Jeśli masz odpowiednią ilość pieniędzy, to możesz go zamówić, zabrać na tor i ścigać się nim. Ludzie z Wolfsburgu pokazali najnowszego Golfa GTI TCR.

VW Golf GTI TCR VW Golf GTI TCR

Inżynierowie i technicy testowali, sprawdzali i doszli do wniosku, że wyścigowy Golf GTI musi zostać zmodyfikowany. I tak ludzie z Wolfsburga zaopatrzyli samochód w zderzak z większymi wlotami powietrza, poszerzyli nadowzie oraz zastosowali nowe nadkola, przypominające te z tegorocznych aut WRC.

Pod skorupą nadwozia montowany jest ten sam, co w poprzedniku silnik 2.0 TSI, który został podkręcony do ponad 350 KM. Ile konkretnie mocy generuje, tego producent nie zdradza. Jednostka napędowa współpracuje z 6-stopniową skrzynią sekwencyjną, którą kierowca obsługuje poprzez łopatki zamontowane przy kierownicy.

REKLAMA

Poprzedni Golf GTI TCR przyspieszał do 100 km/h w czasie 5,2 sekundy. Producent nie podaje wszystkich danych, ale naszym zdaniem nowy model jest w stanie rozpędzić się do "setki" o 0,2 s szybciej.

Dział sportowy VW (Volkwswagen Motorsport) zdradził, że już rozpoczął przyjmowanie zamówień na nowego GTI TCR. Pierwszy samochód trafi do zespołu Liqui Moly Team Engstler, który startuje m.in. w niemieckiej serii wyścigowej ADAC TCR.

W tym roku Volkswagen Motorsport zamierza zbudować 50 egzemplarzy Golfa GTI TCR, cena jednego egzemplarza to 90 000 euro plus podatek.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 123 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij