VW Golf przejdzie facelifting?

Jak podaje niemiecki Auto Bild, VW w marcu wprowadzi facelifting Golfa. Przedsmakiem nowości ma być ekstremalny model R420.

Volkswagen zazwyczaj nie wprowadzał faceliftingu do Golfa, a pokazywał od razu nowy model. Były co prawda pewne unowocześnienia, ale najczęściej większe zmiany określano jako nową generację. Teraz ma być inaczej.

Jak podaje niemiecki Auto Bild, Golfa VII po faceliftingu zobaczymy w marcu podczas salonu genewskiego. Przedsmakiem modyfikacji ma być ekstremalny model R420, o którym już pisaliśmy.

Jak podaje niemiecki tygodnik, lifting w Golfie obejmie nieco wygląd zewnętrzny, który będzie nieco agresywniejszy i pojawią się reflektory LED, oferowane do tej pory tylko w elektrycznym e-Golfie. Podobnie będzie w kabinie, która otrzyma nowe kolory i wzory tapicerki, system infotainment z 9,2-calowym ekranem zyska kilka dodatkowych funkcji, a także pojawi się wyświetlacz head-up.

Dlaczego VW wprowadzi tylko facelifting, a nie nową generację? Tutaj możemy jedynie spekulować. Albo VW szuka oszczędności, jak to już bywało, albo szefostwo firmy stwierdziło, że niecałe 4 lata obecności na rynku siódmej generacji to nie wystarczający okres do wprowadzenia nowego modelu. Być może też bardzo dobra sprzedaż tego auta, zachęca do pozostawienia go jeszcze przez jakiś czas przy życiu.

Nie jest pewne, jaki silnik otrzyma wersja R420. Najpierw mówiono o odmianie R400, z podrasowanym motorem z Golfa R. Drugą opcją jest silnik zapożyczony z Audi RS3 - 2,5 litra, 5 cylindrów, tutaj moc miałaby wynosić ok. 420 KM. Pod maską nieco bardziej "cywilizowanych" wersji pojawią się nowe jednostki 1.5.

REKLAMA