VW I.D. także jako crossover

Volkswagen chce powalczyć z Teslą - pokazuje koncept swojego pierwszego elektrycznego crossovera.

VW I.D
VW I.D crossover

Volkswagen umieścił w sieci teaser swojego nowego pomysłu – w pełni elektrycznego crossovera, który według producenta ma się pojawić w 2020 roku. Ma to być konkurencja i swojego rodzaju wyzwanie dla amerykańskiej Tesli, która produkcję modelu X rozpoczęła w 2015 roku. Jako samochód koncepcyjny zostanie zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Szanghaju. Ma być połączeniem 4-drzwiowego coupe i SUV-a – według badań takie auta klienci wybierają najchętniej.

REKLAMA

Samochód jest trzecim modelem w planie I.D., - elektrycznych, autonomicznych aut intensywnie korzystających z danych w chmurze.

Volkswagen w planie I.D. uwzględnia zupełnie nową platformę MEB stworzoną tylko na potrzeby samochodów elektrycznych, która pozwala na budowę nadwozia typu Open Space – ma mieć baterie w pełni schowane w podłodze, silniki elektryczne w jednej lub obu osiach, dzięki czemu styliści mają pełną swobodę w kształtowaniu nadwozia i wnętrza auta.

Według producenta, model będzie tańszy od konkurencji. Ma również  być symbolem nowej ery samochodów elektrycznych i nowej epoki w motoryzacji.

Volkswagen planuje sprzedać milion elektrycznych samochodów do 2025 roku.

REKLAMA