[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
PODZIEL SIĘ


OCEŃ
1.0

VW ID.3 będzie emitował specjalny dźwięk podczas jazdy

Zgodnie z przepisami, obowiązującymi od lipca 2019 r., wszystkie nowo homologowane auta elektryczne z powodów bezpieczeństwa muszą emitować sztuczny dźwięk, ponieważ napęd elektryczny sam w sobie nie wytwarza prawie żadnych odgłosów. Wiemy już, jaki dźwięk będzie można usłyszeć, kiedy nadjedzie elektryczny Volkswagen ID.3.

Volkswagen ID.3
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 65 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Samochodów elektrycznych, jeśli poruszają się z niewielką prędkością, prawie wcale nie słychać, co – zwłaszcza w mieście – powoduje zagrożenie dla pieszych i rowerzystów. W modelach z rodziny ID. sztuczny dźwięk będzie emitowany przez system AVAS (Acoustic Vehicle Alerting Systems) – podczas ruszania z miejsca, jazdy z prędkością do 30 km/h oraz w czasie jazdy na biegu wstecznym. Dźwięk wytwarzany przez ten system w modelu ID.3 do prędkości 30 km/h jest słyszalny zarówno na zewnątrz auta, jak i w kabinie. We wnętrzu samochodu słychać go zawsze – natężenie dźwięku zależy od prędkości jazdy i pozycji pedału gazu. Powyżej 30 km/h szum toczących się opon i wiatru opływającego nadwozie są już na tyle wyraźne, że dostatecznie informują otoczenie o zbliżającym się pojeździe.

REKLAMA

 

Elektryczne Volkswageny będzie można rozpoznać po ich specyficznym brzmieniu

Ścieżka dźwiękowa epoki aut elektrycznych

Dźwięk wytwarzany przez modele elektryczne Volkswagena został opracowany we współpracy z kompozytorem i producentem muzycznym Lesliem Mandokim i będzie typowy dla marki. To sprawi, że elektryczne Volkswageny będzie można rozpoznać również dzięki ich specyficznemu brzmieniu. Wielowarstwowe brzmienie odzwierciedla prędkość i dynamikę, z jaką porusza się taki samochód. „Odgłos wydawany przez auto elektryczne określa jego tożsamość. Dźwięk powinien być niepowtarzalny i miły dla ucha. Oczywiście może być futurystyczny, ale przede wszystkim musi być oryginalny" – wyjaśnia dr Frank Welsch, Członek Zarządu Marki Volkswagen ds. Rozwoju.

 

Poniżej można odsłuchać dźwięk, jaki będzie wydawał Volkswagen ID.3

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij