REKLAMA

VW ID.4 wchodzi na rynek

Volkswagen ID.4 to w pełni elektryczny SUV, który będzie produkowany i sprzedawany w Chinach, USA i w Europie. Jest to drugi, po kompaktowym ID.3, model Volkswagena nowej elektrycznej ery tej marki. 

Volkswagen, ID.4, elektromobilność materiały prasowe

 

W nadwoziu Volkswagena ID.4 o długości 4,58 m dominują opływowe kształty, co przekłada się na  współczynnik Cx, który wynosi 0,28. Sportowe osiągi podkreślają duże koła. Bardzo duże koła, bo dostępne będą nawet 21-calowe felgi.

Volkswagen, ID.4, elektromobilnośćmateriały prasowe

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

 

W ID.4 zastosowano nowe technologie oświetleniowe. Znajdują się wśród nich interaktywne matrycowe diodowe reflektory IQ.Light, które w chwili odblokowania drzwi zdają się pozdrawiać kierowcę za pośrednictwem modułu diod. Reflektory te emitują sterowane inteligentnie światło drogowe, które skutecznie oświetla nawierzchnię nie oślepiając przy tym kierowców samochodów nadjeżdżających z przeciwka. Tylne lampy w technologii 3D zawierają tzw. dynamiczne kierunkowskazy, w których poszczególne diody zapalają się kolejno od środka ku krawędziom lamp. 

Kabinę ID.4 zaprojektowano jako „open space”, podobnie jak we wszystkich modelach Volkswagena z rodziny ID. Panoramiczny szklany dach obejmuje niemal całą długość samochodu. W utrzymaniu porządku w kabinie pomaga środkowa konsola, którą można swobodnie konfigurować i która nie jest połączona z tablicą rozdzielczą. Poduszka powietrzna umieszczona pomiędzy przednimi fotelami i otwierająca się w przypadku uderzenia w bok samochodu, zwiększa poziom bezpieczeństwa biernego. Pojemność bagażnika Volkswagena ID.4 wynosi 543 litry i poprzez złożenie oparć tylnych siedzeń można ją powiększyć do 1575 litrów (liczone po dach). Dzięki opcjonalnemu hakowi holowniczemu elektryczny SUV Volkswagena jest w stanie pociągnąć przyczepę o masie 1000 kg (ciężar hamowany, przy nachyleniu wynoszącym 12 stopni).

 

Volkswagen, ID.4, elektromobilnośćmateriały prasowe

 

Volkswagen wyposażył swojego pierwszego elektrycznego SUV-a w nowoczesny system obsługi pokładowych urządzeń. Na tablicy rozdzielczej nie ma żadnych mechanicznych przycisków ani włączników, przez co zyskuje ona prostą i nowoczesną formę. Najważniejsze wskazania wyświetlają się na niewielkim ekranie przed kierowcą, doborem informacji steruje się z wielofunkcyjnej kierownicy. Przy prawej krawędzi ekranu znajduje się pokrętło służące do wyboru trybów jazdy. Na środku tablicy rozdzielczej umieszczono duży dotykowy ekran obsługujący nawigację, telefon, media, systemy asystujące i ustawienia pojazdu.

Tuż przed tylną osią ID.4 znajduje się elektryczny silnik napędzający koła za pośrednictwem jednostopniowej przekładni. Jest to niewielki, lekki i bardzo efektywny silnik synchroniczny (PSM). W ID.4 zastosowano jednostkę o mocy 150 kW (204 KM), której moment obrotowy o wartości 310 Nm jest dostępny od razu po jej uruchomieniu. Przyspieszenie od zera do 100 km/h trwa 8,5 sekundy, prędkość maksymalną samochodu ograniczono do 160 km/h. W ofercie znajdzie się także ID.4 z silnikiem o jeszcze większej mocy i z napędem na cztery koła. Dzięki dobrej trakcji oraz prześwitowi wnoszącemu 21 cm elektryczny SUV Volkswagena będzie mógł bez obaw o szkodzenie zjechać z asfaltu.

 

Volkswagen, ID.4, elektromobilnośćmateriały prasowe

 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA