REKLAMA

VW ID. SPACE VIZZION

Już 19 listopada, w przeddzień otwarcia salonu samochodowego w Los Angeles, zadebiutuje studyjny elektryczny Volkswagen ID. SPACE VIZZION. To kolejny model z rodziny ID. stworzony z myślą o nowej erze w motoryzacji i odzwierciedlający nowy sposób myślenia o mobilności.

Volkswagen ID. SPACE VIZZION materiały prasowe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

ID. SPACE VIZZION to nowatorskie kombi, które aerodynamiczną sylwetkę typową dla aut klasy gran turismo łączy z przestronnością SUV-a. Design nawiązuje do stylistyki pozostałych modeli z rodziny ID., auto ma jednak własny charakter. Model został skonstruowany na modułowej platformie MEB, stworzonej przez Volkswagena dla samochodów elektrycznych nowej generacji. MEB w pełni wykorzystuje techniczne możliwości, jakie daje elektromobilność, zapewniając autom duży zasięg, dynamiczne właściwości jezdne i zupełnie nowy poziom łączności ze światem zewnętrznym.

REKLAMA

Volkswagen ID. SPACE VIZZION materiały prasowe

 

Najnowszy model studyjny Volkswagena wyróżnia się doskonałą aerodynamiką, którą zapewniają m.in. precyzyjnie zaprojektowana przednia część auta oraz dach, w których są wykonane otwory kierunkujące strumień powietrza. Otwory w zderzaku i dachu zmniejszają wartość współczynnika oporów powietrza cx. Znakomita aerodynamika oraz wydajny układ napędowy gwarantują modelowi ID. SPACE VIZZION zasięg do 590 kilometrów (według procedury WLTP) lub 300 mil (według EPA).

Volkswagen ID. SPACE VIZZION materiały prasowe

 

Wnętrze ID. SPACE VIZZION jest maksymalnie funkcjonalne, a obsługa samochodu za pomocą cyfrowego kokpitu bardzo intuicyjna. Elementy wnętrza wykończono ekologicznymi materiałami, takimi jak np. AppleSkin, czyli rodzajem nowej sztucznej skóry, do wykonania której użyto resztek powstających przy produkcji soku jabłkowego.

REKLAMA

Volkswagen ID. SPACE VIZZION materiały prasowe

 

„Do tej pory modele z rodziny ID. pokazywały, co jest możliwe w przypadku samochodów elektrycznych w każdym typowym segmencie. ID.SPACE VIZZION to przedstawiciel nowej klasy” – mówi Klaus Bischoff, szef Volkswagen Design. ID. SPACE VIZZION to samochód studyjny, ale nie dream car. W wersji produkcyjnej wyjedzie na ulice pod koniec 2021 roku. Auto będzie oferowane w różnych wersjach przygotowanych na rynki Ameryki Północnej, Europy oraz Chin.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA