VW Passat - tak może wyglądać Passat po face liftingu

Motoryzacja rozwija się bardzo dynamiczne i dziś nikogo nie dziwi, że okres życia modelu to maksymalnie 7 lat, a wszystko wskazuje na to, że producenci dążą do skrócenia tego czasu do 5 lat. Dlatego naszym zdaniem przyszedł czas na face lifting VW Passata B8 i prawdopodobnie odświeżony model zobaczymy już za kilkanaście dni na Paryż Motor Show 2016.

Schulte Design
VW Passat Variant GTE face lifting
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 115 890 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Odświeżony Passat będzie jednym z kilku nowych modeli, które mają wyciągnąć koncern Volkswagena z kryzysu, w jaki producent z Wolfsburga wpadł po głośnej aferze związanej z oszukiwaniem z emisją spalin w silnikach TDI. Pierwszym z tych aut jest VW Phideon, czyli luksusowa limuzyna sprzedawana tylko na rynku chińskim. Kolejne trzy modele to nowy Touareg, VW CC i  Passat B8 po face liftingu.

Dotykowe wnętrze

W odświeżonym Passacie może pojawić się całkowicie nowe wnętrze, forma deski rozdzielczej radykalnie się zmieni. Koncepcyjny projekt mogliśmy zobaczyć w studyjnym VW Golfie R Touch, pokazanym w zeszłym roku na targach CES.

We wnętrzu Passata B8 po face liftingu więcej funkcji niż dotychczas będzie obsługiwane poprzez dotykowe ekrany. I tak prawdopodobnie VW zrezygnuje ze zwykłego sterowania klimatyzacją za pośrednictwem pokręteł. Wszystko będzie odbywać się dotykowo. Jednak największą nowość to zapowiadana już w zeszłym roku funkcja obsługi niektórych funkcji poprzez odpowiednie gesty. To rozwiązanie pojawi się wraz z nowym wnętrzem w odświeżonym VW Passacie B8.

Nowe silniki

Nowością w gamie jednostek silnikowych będzie motor 1.5 TSI, który w odświeżonym Passacie ma oferować 150 KM. Poza tym nie zabraknie dwulitrowego silnika TSI o mocy do 280 KM i wysokoprężnego 2.0 TDI, którego moc będzie wynosić od 150 do 280 KM. W topowych wersjach silnikowych nie zabraknie napędu 4Motion.

Nowa twarz Passata

Można śmiało przyznać, że zmiany w wyglądzie będą dość radykalne, jak na koncern Volkswagena, który zazwyczaj przy okazji face liftingu funduje swoim modelom kosmetyczne modyfikacje stylistyki. Passat podzieli design nowego VW CC. Tym samy w Passacie pojawi się duża osłona chłodnicy z chromowanymi żebrami i nowymi reflektorami. Te być może w całości zostaną wykonane z diod LED. Wnioskujemy to po pierwszych wizualizacjach, które do nas dotarły. Szerszy zderzak będzie miał lampy w kształcie litery "C" - diodowe do jazdy dziennej. W bogatszych wersjach pojawi się chromowana listwa, która będzie ozdabiać zderzak przedni. Co ciekawe, mimo że nasze wizualizacje przedstawiają Passata Variant w wersji GTE, to widać na nich, że tył auta w porównaniu do obecnego modelu praktycznie się nie zmieni.

Volkswagen nie zdradził jak na razie swoich premierowych modeli, które pokaże na targach Paryż Motor Show. Passat B8 po face liftingu jest jednym z naszych kandydatów na premiery z Wolfsburga. Wszystko wyjaśni się na dniach. Jeśli w Paryżu nie zobaczymy VW Passata B8 po face liftingu, to jego premiera odbędzie się w przyszłym roku na targach w Genewie.

Zobacz także:
REKLAMA