Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

VW Polo R WRC: Nowa technologia i wygląd

W Wolfsburgu został ujawniony światu udoskonalony Volkswagen Polo R WRC, który będzie musiał utrzymać dobra passę swojego poprzednika, startując w rajdowych mistrzostwach świata w sezonie 2015. 

Przed drugą generacją Polo R WRC stoi nie lada wyzwanie. Wraz z załogami fabrycznymi Volkswagena przyjdzie mu w tym roku bronić tytułu rajdowych mistrzów świata WRC. Konkurencja jak i miłośnicy rajdów będą bacznie obserwować ich poczynania, bo zdobyte już momencie debiutu najważniejsze tytuły mistrzowskie w dwóch kategoriach, producentów i kierowców, stanowią o ich sile i doskonałej kondycji rajdowego Polo. Sam samochód jest aktualnie jeszcze lepszy.

Choć na pierwszy rzut oka widzimy głównie zewnętrzne zmiany to nie zabrakło ich również pod tą drapieżną karoserią. Konstruktorom modernizującym podzespoły rajdowej „polówki” przyświecała jedna zasada - „prościej, lżej, stabilniej”. Zgodnie z tym przykazaniem zmodernizowane zostało aż trzy czwarte elementów auta! Do najważniejszych zmian zaliczyć trzeba nową hydraulicznie sterowaną zmianę biegów, które teraz zmieniać można łopatką zamontowaną na kolumnie kierownicy.

Jak się okazuje nie tylko konstruktorzy są dumni z tych ulepszeń. Członkowie załóg fabrycznych już zacierają ręce w oczekiwaniu na start sezonu. Nie mogą doczekać się nowej skrzyni biegów i nie mają wątpliwości, że nowe Polo R WRC jest lepsze niż jego zasłużony poprzednik. 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>W Volkswagenie chyba jak nigdy wyczekują początku sezonu 2015 rajdowych mistrzostw świata. Z ulepszonym autem i sprawdzoną załogą muszą utrzymać tytuł mistrza świata.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/WRC-Rajdowe-Samochodowe-Mistrzostwa-Swiata-Polo-WRC,18795,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-01-20 13:03:54
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij