VW Polo crossover - ma szansę na produkcję?

Twórcą tej komputerowej wizualizacji jest Jan Kamenistiak. Widać, że inspiracją był nowy Tiguan, ale nowy crossover na bazie Polo byłby naturalnie mniejszy. Czy ten samochód ma szanse wejść do produkcji?

VW Polo crossover
fot. Jan Kamenistiak
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Marka z Wolfsburga zapowiadała już wcześniej nowego crossovera, ale na razie nic z tego nie wynikło. Pokazano, co prawda model koncepcyjny w Genewie, ale co do dalszych planów niewiele wiadomo.

W sieci pojawił się render przedstawiający możliwą, produkcyjną wersję nowego auta. Tutaj widać plastikowe nakładki na błotniki, czy progi, chromowane akcenty w grillu i przednim zderzaku. Efekt dopełniają duże, aluminiowe felgi oraz wąskie i agresywnie wyglądające reflektory LED.

Jeśli auto miałoby wyjechać na ulice to nie wcześniej niż w 2018 roku. Polo crossover byłby zbudowany na platformie modularnej MQB, na której opiera się większość dzisiejszych modeli VW. Nowy model czerpałby technologie z Golfa oraz Passata.

Jest bardzo możliwe, że pod maską pojawi się 1-litrowy silnik TSI z trzema cylindrami, a maksymalna pojemność jednostek napędowych nie przekroczyłaby dwóch litrów. Na razie nie wiadomo, czy byłby oferowany napęd na cztery koła 4Motion.

Zobacz także:
REKLAMA