VW Polo - w wersji R i GTI Cabrio

Kilka dni temu zadebiutowała kolejna odsłona jednego z najpopularniejszych modeli Volkswagena. Nowe Polo lada moment wjedzie do salonów, a tymczasem w sieci pojawiły się wizualizacje wersji R oraz GTI Cabrio. Czy takie warianty mają szansę wejść do produkcji?

fot. X-Tomi Design
fot. X-Tomi Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 67 890 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ekipa X-Tomi Design co jakiś czas prezentuje w sieci swoje najnowsze projekty. Tym razem specjaliści od rysowania samochodów w Photoshopie pokazali jaki potencjał drzemie w nowym Volkswagenie Polo.

REKLAMA

Na jednym ze zdjęć możemy zobaczyć model w najmocniejszej odmianie R. Nie wiemy jeszcze, czy taki samochód trafi do produkcji, ale trzeba przyznać, że wygląda nieźle. Inspiracją był na pewno aktualny Golf R, z którego przeszczepiono przedni zderzak, a do tego delikatnie obniżono zawieszenie. Standardowe felgi zastąpiono wzorem Rosario w ciemnym graficie prosto z modelu Arteon. Ten sam los spotkał lusterka boczne i zaciski hamulców, które pomalowano w kolorze nadwozia. Nie zaprezentowano tylnej części nadwozia, ale możemy się spodziewać nowego zderzaka z dyfuzorem i podwójnymi lub poczwórnymi końcówkami wydechu - podobnie jak u większego brata.

Na razie wiemy tylko tyle, że szósta generacja Volkswagena Polo pojawi się w sportowej odmianie P performance. Producent nie wspomina nic na temat wersji R WRC Street, która była dostępna w poprzedniej generacji. Specjalna edycja była dostępna w 2012 roku. Pod maskę trafiła jednostka 2.0 TSI prosto z Golfa GTI, a jej moc podniesiono do 217 KM. To wystarczyło, żeby samochód przyspieszał od 0 do 100 km/h w 6,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna wyniosła 243 km/h.

REKLAMA

REKLAMA

fot. X-Tomi Design
fot. X-Tomi Design

Dużo mniej prawdopodobna wizja to Polo GTI Cabriolet prezentowany na drugiej wizualizacji. W ostatnich latach sprzedaż samochodów ze składanym dachem drastycznie spada, a producent z Wolfsburga wycofał z produkcji Golfa w wersji kabriolet pod koniec ubiegłego roku. Dlatego nie należy się spodziewać, że nowe Polo będzie w ogóle dostępne w takim wariancie. Jednak dość wysokie zainteresowanie tak niszowym modelem jak Range Rover Evoque Convertible powoduje, że trend może się jeszcze odmienić.

Na pocieszenie możemy dodać tylko tyle, że na bazie nowego Polo powstanie mały crossover, a w niektórych częściach świata popularny hatchback będzie również dostępny w wersji sedan jako Polo Virtus.

Zobacz także:
REKLAMA