REKLAMA

VW Polo – większy i lżejszy

Nowy Volkswagen Polo
Nowy Volkswagen Polo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 66 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jest większy od poprzednika i znacznie bezpieczniejszy, ale jego nadwozie waży o 7,5% mniej. Karoseria nowego Polo pod względem stylistyki jest zaś mocno zapatrzona w Golfa i Scirocco. Niemcy obiecują, że wewnątrz auta swobodnie pomieści się 5 pasażerów i ich bagaż w 280-litrowym bagażniku (po złożeniu siedzeń ma 952 litry pojemności).

Kierowcy do wyboru będą mieli 8 jednostek napędowych, w tym jedną dooznaczaną jako BlueMotio, czyli ekologiczną. Auto z 1,6-litrowym turbodieslem o mocy 90 koni mechanicznych zużywa średnio 3,8 litra oleju napędowego na 100 km i emituje jedyne 96 gramów CO2 na kilometr.

Najsłabsza z benzynowych jednostek napędowych ma trzy cylindry, 1,2 litra pojemności skokowej i rozwija moc 60 koni mechanicznych. O 15 "czworonogów" więcej do zaoferowania ma silnik o tej samej pojemności i także trzech cylindrach. Pod maską Polo debiutuje 1,2-litrowa jednostka TSI wyposażona w niewielką turbosprężarkę. Współpracuje ona z 6-biegową przekładnią mechaniczną i wytwarza moc 105 koni mechanicznych. W ofercie jest jeszcze 1,4-litrowy czterocylindrowiec o mocy 85 koni mechanicznych.

W odróżnieniu od poprzednika, turbodiesle nowego Polo zaopatrzone są wyłącznie w system wtrysku typu common-rail. Najsłabszy, 1,6-litrowy silnik osiąga moc 75 koni mechanicznych i ma zużywać jedyne 4,2 litra paliwa na 100 km. Kolejny ma 90, a najmocniejszy - 105 koni mechanicznych.

Układ jezdny Polo oparty jest na sprawdzonych rozwiązaniach - z przodu kolumny McPhersona, a z tyłu belka skrętna. Produkcja auta rozpocznie się w marcu, a do salonów sprzedaży nowe Polo trafi w czerwcu bieżącego roku. Ceny na razie nie są znane.

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA