Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

VW Scirocco R – oficjalnie!

Volkswagen Scirocco R Volkswagen Scirocco R

Pod maską Scirocco R znalazła się zmodyfikowana jednostka 2.0 TSI, produkująca 265 koni mechanicznych mocy. Napęd przenoszony będzie na przednie koła za pośrednictwem sześciostopniowej przekładni mechanicznej bądź opcjonalnej skrzyni DSG.

Volkswagen nie zdecydował się na zastosowanie napędu na wszystkie koła w celu ograniczenia do minimum masy własnej pojazdu.

Sprint od 0 do 100 km/h zajmie 6,5 sekundy. Dla porównania Golf GTI najnowszej generacji potrzebuje na to 6,9 sekundy, a poprzednia wersja Golfa R32 4Motion - 6,5 sekundy. Prędkość maksymalna została tradycyjnie ograniczona do 250 km/h.

Samochód charakteryzuje się specjalnym pakietem ospoilerowania z diodami LED z przodu do jazdy dziennej, wydatnymi nadkolami oraz potężnym układem wydechowym o basowym brzmieniu. Nie zabrakło także większych tarcz hamulcowych oraz 18-calowych obręczy aluminiowych (w opcji dostępne są "dziewiętnastki").

Volkswagen Scirocco R trafi do salonów sprzedaży jesienią 2009 roku.

Źródło: Moto Target

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 95 190 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    W końcu są oficjalne zdjęcia sportowej wersji Volkswagena Scirocco R, która po raz pierwszy jak koncept zaprezentowana została podczas zeszłorocznego Bologna Motor Show.
    auto motor i sport, 2009-05-20 13:23:04
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij