VW Scirocco SC350 – od Sporteca

Volkswagen Scirocco Sportec SC350
Volkswagen Scirocco Sportec SC350
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Zaprezentowany miesiąc temu model SC240 dysponował "zaledwie" mocą 240 koni mechanicznych i momentem obrotowym równym 280 Nm. Nowa wersja pod maską także 2-litrowy silnik, ale tym razem generuje on moc 350 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy o wartości 480 Nm.

Liczby te uzyskano dzięki zamontowaniu nowej turbosprężarki z intercoolerem, przeprogramowaniu elektroniki silnika i zmodyfikowaniu układu paliwowego. Dodatkowo Sportem SC350 otrzymał układ wydechowy ze stali nierdzewnej.

Naturalnie, tak poważnie zmodyfikowany układ napędowy wymaga również przystosowania do niego układu zawieszenia. I tak, wymieniono sprężyny, które nie tylko obniżyły samochód o 35 mm, ale również są doskonale dopasowane do układu DCC - amortyzatorów z elektronicznie regulowaną siłą  tłumienia. W układzie przeniesienia napędu pojawiła się blokada mechanizmu różnicowego, opracowana przez inżynierów z firmy Sportec.

Z zewnątrz auto wyróżnia się 20-calowymi, jednoczęściowymi felgami aluminiowymi, na które założono opony o rozmiarze 245/30. Z kolei na pasażerów czeka wnętrze z elementami wykonanymi z włókna węglowego i komplet welurowych dywaników podłogowych, opatrzonych logo tunera.

Źródło: Moto Target

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA