Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

VW Tiguan GTE Active Concept

VW Tiguan GTE Active Concept jest (podobnie jak inne VW z dopiskiem GTE) hybrydą. Czyżby wersja bliska produkcyjnej?

VW Tiguan GTE Active Concept to trochę odgrzewany kotlet. Otóż rok temu niemiecka marka pokazała bardzo podobny (jeśli nie identyczny) samochód, który okazał się zalążkiem do produkcyjnej wersji SUV-a. Teraz GTE Active Concept stanowi prawdopodobnie zapowiedź hybrydowego Tiguana.

Auto będzie zasilane benzynową jednostką 1.4 TSI o mocy 150 KM i motorem elektrycznym. Łączna moc zespołu napędowego ma wynosić 220 KM. Napęd ma być przekazywany na wszystkie koła za pomocą skrzyni DSG. Do 100 km/h Tiguan GTE ma przyspieszać w czasie 6,4 s, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na wartości 193 km/h. Na samym "prądzie" auto pojedzie nawet 112 km/h.

Całkowity zasięg jest szacowany na 930 km, w tym do 30 km na samej energii elektrycznej. Tiguan GTE będzie hybrydą typu plug-in, z możliwością ładowania z gniazdka lub podczas jazdy - za pomocą systemu odzyskiwania energii.

Kabina auta ma bazować na technologicznej platformie MIB. Główne skrzypce ma grać tutaj 9,2-calowy wyświetlacz, który będzie można obsługiwać za pomocą gestów. To na nim znajdziemy najważniejsze funkcje systemu multimedialnego. Drugi ekran ma pojawić się zamiast tradycyjnych zegarów.

Produkcja Tiguana GTE ma ruszyć pod koniec roku w meksykańskiej fabryce VW w Puebla. Europejska sprzedaż planowana jest na początek 2017 roku.

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 131 390 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij