VW Touareg - tak może wyglądać trzecia generacja

Volkswagen Touareg w najnowszej, trzeciej odsłonie może pojawić się na jesiennych targach motoryzacyjnych w Paryżu. 

Schulte Design
VW Touareg 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 303 290 PLN
Dostępne nadwozia: suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

VW Touareg trzeciej generacji powinien zadebiutować na targach w Paryżu. Jeśli tak się nie stanie, to jego premiera zostanie przesunięta na salon samochodowy w Genewie, w marcu 2017 roku. 

Skąd taka rozbieżność? Sprawa debiutu nowego Touareg nie jest do końca jasna, a to dlatego, że w Paryżu możemy zobaczyć nowego Golfa XIII. Jeśli taki scenariusz zrealizuje Volkswagen, to wtedy premiera Touarega zostanie przesunięta, prawdopodobnie na marcowe targi w Genewie.

Inna sprawa, że Volkswagen Touareg jest "naturalnym" wyborem, jeśli chodzi o kolejną premierę w segmencie SUV-ów z niemieckiego koncernu Volkswagena. Najpierw pojawiło się nowe Audi Q7, potem Bentley zaprezentował Bentaygę.  Wszystkie trzy auta bazują na platformie modułowej MLB Evo. Porsche w Paryżu zaprezentuje nową Panamerę, więc na nowe Cayenne trzeba będzie poczekać minimum pół roku. Na SUV-a z Lamborghini (model Urus) również poczekamy, gdyż ten jest szykowany na 2018 rok. To wszystko każe nam wskazywać VW Touarega, jako następnego w kolejce. 

SUV z Wolfsburga upodobni się do koncepcyjnego T-Prime Concept GTE, pokazanego na tegorocznych targach w Pekinie. I faktycznie nasza wizualizacja przedstawia auto bardzo podobne do modelu studyjnego. Mowa tu m.in. o szerokiej osłonie chłodnicy, LED-owych światła do jazdy dziennej w kształcie litery C (w zderzaku). 

VW Touareg będzie na pewno większy od obecnej, drugiej generacji, dzięki czemu w aucie zostanie zamontowany trzeci rząd siedzeń. Nie powinno zabraknąć nowego silnika wysokoprężnego V6, który zadebiutował w tym roku w Amaroku. 

Nowością będzie także wersja z hybrydowym rodzajem napędu. Ten ma składać się z 3-litrowego, rzędowego silnika wysokoprężnego oraz elektrycznego motoru i zestawu akumulatorów litowo-jonowych. Moc maksymalna układu może sięgnąć ok. 370 KM i aż 700 Nm. 

W kwestii debiutu auta jest jeszcze druga strona medalu. Otóż w Paryżu zadebiutuje Skoda Kodiak, co może spowodować, że koncern nie będzie kanibalizował tej premiery VW Touaregiem. Jednak to wciąż na razie tylko przypuszczenia. 

Zobacz także:
REKLAMA