VW chce aut elektrycznych w rallycrossie

Volkswagen mocno pracuje aby przekonać świat, że ich samochody są jednak "eko". Producent naciska organizatora MŚ w rallycrossie aby dopuścił on do startów samochody w pełni elektryczne.

VW Beetle
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Przypomnijmy, że VW już teraz startuje w rallycrossie zbudowanym od podstaw do tego sportu modelem Beetle - posiada on turbodoładowany silnik benzynowy o mocy 550 KM, napęd na cztery koła oraz sekwencyjną skrzynię biegów. Ale niemiecki producent twierdzi, że to właśnie w takich zawodach samochody elektryczne mogą pokazać swój potencjał.

REKLAMA

Szef ds. technologi w Volkswagenie, Franck Welsch stwierdził - "Naprawdę mogę sobie wyobrazić mistrzostwa, w których ścigają się samochody napędzane elektrycznie. Wyścigi trwają coś około 6 minut, przez krótki czas auta intensywnie się ścigają po czym mogą się ładować. Obecne samochody są cholernie mocne, mają bardzo dużo momentu obrotowego i napęd na cztery koła - moim zdaniem auta elektryczne nie będą odstawać - po czym dodał - jeżeli organizatorzy zgodzą się wprowadzić takie zmiany, dla nas będzie to super wiadomość. Jesteśmy w trakcie dyskusji".

Welsch dodał także, że Volkswagen pozostanie w rajdach WRC co najmniej na 2-3 lata. Stwierdził, ze zespół nie może się wręcz doczekać kiedy Citroen i Toyota dołączą do prawdziwego ścigania się.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA