REKLAMA

VW chroni lasy tropikalne

Volkswagen nie tylko produkuje auta. W drugiej połowie 2020 roku wspierany przez firmę Permian Global, specjalizującą się w projektach klimatycznych, rozpocznie działania służące ochronie lasów tropikalnych. Przyczyni się to do produkcji tlenu i zrównoważy tę część emisji dwutlenku węgla, której nie da się dzisiaj uniknąć.

Volkswagen, elektromobilność materiały prasowe


Firmy będą realizować projekty w Ameryce Południowej i Azji na obszarze miliona hektarów. Ich działania ochronią zagrożone lasy i posłużą zalesianiu nowych terenów, przyniosą długofalowe korzyści dla lokalnych mieszkańców dzięki tworzeniu ekologicznej alternatywy dla wycinki drzew, pozwolą zachować bioróżnorodność i przyczynią się do realizacji celów ONZ w dziedzinie zrównoważonego rozwoju. Wszystkie projekty będą niezależnie certyfikowane według najwyższych standardów, takich jak Verified Carbon Standard (VCS), Climate Community and Biodiversity Standard (CCB) czy Gold Standard.

 

Volkswagen, elektromobilnośćmateriały prasowe

 

REKLAMA

Volkswagen zobowiązał się do realizacji działań określonych w Paryskim Porozumieniu Klimatycznym. W 2019 r. przyjął strategię dekarbonizacji i do 2050 r. zamierza stać się firmą neutralną pod względem emisji dwutlenku węgla. Do 2025 r. zmniejszy o 30% w stosunku do roku 2015 ślad węglowy produkowanych przez siebie aut osobowych i lekkich dostawczych, realizując przy tym trzy zasady: skuteczne i trwale zmniejszanie ilości CO2, stopniowe przechodzenie na wykorzystanie energii ze źródeł odnawialnych i równoważenie emisji CO2, której nie da się uniknąć. Aby zrównoważyć emisję dwutlenku węgla powstającą podczas produkcji ID.3, której na razie nie da się wyeliminować, VW realizuje projekt Katingan-Mentaya służący odtworzeniu i zachowaniu tropikalnych torfowisk na indonezyjskiej wyspie Borneo.

 

Volkswagen, elektromobilnośćmateriały prasowe

 

REKLAMA

Firma Permian Global przywraca naturalne obszary leśne w strefach tropikalnych, uznając lasy za czynnik walki ze zmianami klimatycznymi. Międzynarodowy zespół Permian Global ma siedzibę w Wielkiej Brytanii i współpracuje z rządami i lokalnymi przedstawicielami administracji w krajach Azji, Ameryki Łacińskiej i Afryki. Wraz ze swoimi partnerami Permian Global wnosi nie tylko znaczący wkład w walkę ze zmianami klimatu, lecz także umożliwia odtworzenie ważnych dla życia różnorodnych biologicznie ekosystemów, wspiera lokalny rozwój gospodarczy oraz przyczynia się istotnie do rzeczywistej realizacji celów ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju. 

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA