VW odświeża Caddy’ego

VW, Volkswagen, Caddy
Volkswagen Caddy lifting
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 98 104 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-4
SPRAWDŹ OFERTY

Z zewnątrz VW zrobił to samo co z wszystkimi modelami w ofercie - przeszczepił przód z Golfa szóstej generacji. W kabinie znajdziemy nową kierownicę, poprawione materiały i przeprojektowany panel środkowy.

Po raz pierwszy w tym modelu producent zdecydował się na montaż demontowalnych foteli w drugim rzędzie. Podnosi to maksymalną pojemność bagażnika do 3030 litrów w wersji zwykłej i 3880 w wersji Maxi. Standardem mają być też światła do jazdy dziennej i układ ESP.

Pod maskę trafi sześć nowych silników - wszystkie z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa. Silniki Diesla dostępne będą w wariantach 75, 102, 110 i 140 KM. Jednostka 102- i 140-konna będzie mogła być połączona z dwusprzęgłową skrzynią DSG, a ta o mocy 110 KM w opcji może być zestawiona z napędem 4MOTION.

Pierwsze dwa silniki z listy zostaną wyposażone w system Start/Stop i ładowanie akumulatora z energii odzyskiwanej podczas hamowania.

Do czterech diesli dołączono dwie wersje benzynowego 1.2 TSI - o mocy 86 i 105 KM.

W ofercie pojawi się również jednostka zasilana gazem CNG o pojemności 2 litrów i mocy 109 KM.

W zachodnich cennikach Caddy ma pojawić się z ceną od 13 595 euro za wersję dostawczą i 14 205 euro za osobową w wersji wyposażenia Startline. Obie podane ceny są cenami netto. W salonach nowego modelu można spodziewać się w ostatnim kwartale bieżącego roku.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA