VW up! W ostrzejszej odmianie

Volkswagen, VW, GT up!
Volkswagen GT up!
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 56 690 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen przygotował dla upa! kurację podobną do tej, jaką raczy Polo i Golfa, by przemienić je w modele GTI. Z zewnątrz wyróżnia się zderzakiem z większym wlotem powietrza i światłami LED do jazdy dziennej, nowymi listwami progowymi, czarnymi nakładkami na lusterka, felgami w rozmiarze 17 cali oraz tylnym zderzakiem z dyfuzorem i dwiema końcówkami wydechów. W kabinie zaskoczyć ma antracytową tapicerką z kraciastym wzorem, charakterystycznym dla modeli z rodziny GTI. Producent zapowiada także konsolę wykończoną w błyszczącej czerni i trójramienną kierownicę, obszytą skórą.

REKLAMA

Volkswagen ani słowem nie wspomina jednak o jednostce napędowej, jaka mogłaby napędzać auto w tej wersji. Zaznacza tylko, że duży wlot powietrza w zderzaku pozwoli na wtłoczenie pod maskę powietrza, wystarczającego do "obsłużenia" silnika o mocy ponad 100 KM.

Być może jednak skończy się tylko na poprawkach wizualnych. Podczas prezentacji bratniej Skody Citigo zapytaliśmy przedstawicieli producenta czy planują wprowadzenie ostrzejszej odmiany swojego modelu. Powołując się na statystyki sprzedaży stwierdzili, że klientom wystarczy, że auta sportowiej wyglądają, nie muszą być mocniejsze. Jest dużo więcej klientów na modele w limitowanych seriach, wyróżniających się sportowym wyglądem, niż takich, którzy chcą wydać pieniądze na auta o prawdziwie sportowym zacięciu, jak np. Fabia RS.

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA