VW zapowiada nowego SUV-a

Mały koncepcyjny SUV Volkswagena ma zostać zaprezentowany na targach motoryzacyjnych w Genewie. Czy auto będzie pokrewnym Audi Q2?

Na razie nie wiadomo, jak będzie nazywał się mały SUV VW. Niektóre media spekulują, że będzie to T-Cross. Zostawmy jednak nazewnictwo i skupmy się na tym, co już wiemy.

Zapowiadające zdjęcia zdradzają niewiele. Możemy zobaczyć wąskie i agresywne reflektory LED oraz kwadratowe światła diodowe do jazdy dziennej. Jaskrawe, żółte nadwozie zestawiono z czarnymi plastikami, mającymi w teorii ochronić lakier przed uszkodzeniami. Jednak w rzeczywistości to zabieg stylistyczny, nikt tym autem nie wybierze się w teren.

SUV VW Genewa 2016

VW nie podzielił się zdjęciami wnętrza, ale twierdzi, że kabina w dużym stopniu będzie przypominać tę z modelu BUDD-e. Możemy się więc spodziewać minimalistycznego kokpitu i bardzo łatwej obsługi, dzięki dużym, przejrzystym wyświetlaczom.

Nowy SUV Volkswagena to więcej niż pokazanie stylistycznych możliwości. Auto ma zapowiadać nadchodzący model produkcyjny i zdobyć większy udział w rynku SUV-ów i crossoverów.

Model prawdopodobnie będzie zbudowany na platformie MQB, jak zresztą większość pojazdów grupy VW. Niektóre rozwiązania technologiczne będzie dzielił z nadchodzącym Audi Q2 oraz Polo nowej generacji. SUV VW pojawi się podczas marcowych targów w Genewie.

REKLAMA