REKLAMA

VW zdecydowanie stawia na elektromobilność

Przy salonach Grupy VW powstaną ogólnodostępne stacje ładowania zarówno z szybkimi złączami DC 50 kW, jak i AC 22 kW – łącznie ponad 350 punktów, a wszystkie ładowarki będą zasilane energią ze źródeł odnawialnych.

Volkswagen materiały prasowe
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Przyszłość należy do samochodów elektrycznych – nie tylko ze względu na środowisko i zmiany klimatyczne, ale także dlatego, że takie auta są po prostu lepsze. Ale w parze z rosnącą liczbą pojazdów elektrycznych na drogach, musi iść rozwój infrastruktury. Dlatego Volkswagen Group Polska, Stowarzyszenie Dealerów marek VW, Audi, Skoda, Seat oraz PGE Nowa Energia zawarli porozumienie dotyczące budowy ogólnodostępnych stacji ładowania. Zakłada ono, że w ciągu najbliższych 2 lat przy salonach Grupy VW zostanie uruchomionych do 300 nowych punktów ładowania. Grupa PGE jest pierwszym w Polsce operatorem, którego ładowarki są w 100 proc. zasilane energią elektryczną pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

REKLAMA

 

materiały prasowe

 

REKLAMA

REKLAMA

Auta elektryczne są ładowane przede wszystkim w domu lub zakładzie pracy (70 proc.), a tylko w 25 proc. w przestrzeni miejskiej i w 5 proc. przy głównych szlakach komunikacyjnych. Jednak do rozwoju elektromobilności niezbędna jest rozbudowa infrastruktury szybkich, ogólnodostępnych ładowarek. Stacje sieci PGE Nowa Energia będą dostępne dla kierowców aut elektrycznych wszystkich marek, zostaną też zintegrowane z aplikacjami marek, które należą do Grupy VW – np. WeCharge Volkswagena i Audi e-tron Charging Services. Z uwagi na lokalizację salonów stacje ładowania powstaną w bardzo dobrych dla kierowców punktach – przy trasach wylotowych z dużych i średnich miast oraz w pobliżu dróg krajowych.

 

materiały prasowe

 

REKLAMA

Przy salonach Grupy VW jest już dostępnych 70 punktów ładowania, a dalsze inwestycje będą miały bardzo istotny wkład w rozbudowę sieci ładowarek. Dealerzy mogą skorzystać z oferty PGE Nowa Energia, mogą też samodzielnie rozwijać własną infrastrukturę ładowania. Przy wielu salonach ładowarki już są dostępne, a niektóre z nich wykorzystują „zieloną” energię. Np. przy salonach marek Volkswagen i Audi firmy Ignaszak w Kaliszu można korzystać z ładowarki o mocy 50 kW zasilanej z instalacji fotowoltaicznej umieszczonej na dachu salonu.
Volkswagen zainstalował w naszym kraju w swojej siedzibie 36 punktów ładowania, które są udostępniane zarówno pracownikom, jak i gościom. Co istotne, ładowarki są zasilane energią pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Komentarze

 (4)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA