VW zrekompensuje klientom szkody afery Dieselgate

Nawet 5000 dolarów mogą otrzymać klienci poszkodowani przez VW w aferze "Dieselgate". Niemiecki koncern ma przeznaczyć na rekompensaty blisko miliard dolarów.

Logo VW
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Oficjalnego oświadczenia spodziewamy się na dniach, ale wszystko wskazuje na to, że klienci poszkodowani w aferze spalinowej zostaną "udobruchani" przez niemiecki koncern. Niejasne są także stawki, które ma zaoferować Volkswagen. Mówi się, że klienci będą mieli do wyboru 5000 dolarów, darmową naprawę felernych silników lub sprzedaż auta producentowi. Jednak te opcje są na razie nie potwierdzone.

REKLAMA

Bez znaczenia, który wariant naprawy szkód zostanie wybrany, VW poniesie ogromną szkodę. Spekuluje się, że VW chce uchylenia kary w wysokości 11,2 mld dolarów. Na oficjalne zakończenie tej sprawy musimy poczekać jeszcze kilka dni.

Sprawa dotyczy co prawda rynku amerykańskiego, ale przypomnijmy, że po wybuchu afery "Dieselgate" polscy klienci żądali odszkodowania od niemieckiego koncernu. Niewiele z tego wynikło, bowiem na naszym rynku VW ma się dobrze i notuje wzrosty sprzedaży. Czy jednak ta sytuacja się odmieni, gdy klienci dostaną swoje odszkodowania?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA