Vanderhall Venice - nowy trójkołowiec

Czy najnowszy model firmy Vanderhall może poważnie zagrozić Morganowi 3 Wheeler'owi? Z pewnością jest od niego tańszy.

Firma znana ze swojego kontrowersyjnego trójkołowca Laguna, wprowadza na rynek kolejny, nieco tańszy pojazd - za model Venice wystarczy zapłacić niemal dwukrotnie mniej. W porównaniu do większej Laguny, Venice zbudowano z paneli wykonanych z kompozytów, nie z włókna węglowego, ale i tak jest on bardzo lekki - waży jedynie 623 kilogramy. Ponadto zbudowano go na takiej samej przestrzennej konstrukcji ramowej.

Pod karoserią zamontowano benzynowy silnik produkcji General Motors. Ma 1,4 litra pojemności i cztery cylindry - w Oplu generuje on 140 KM, tutaj podkręcono go do 200 KM. Mimo nietypowej, trójkołowej konstrukcji samochód jest bardzo szybki - jest w stanie przyspieszyć do setki w mniej niż 5 sekund i przekroczyć barierę 200 km/h.

Samochód jest szybki i nietypowy, a na pierwszy rzut oka wydaje się także spartańsko wyposażony. I tak też jest w rzeczywistości, i nie zmieniają tego ani podgrzewane fotele, ani ABS czy system audio z bluetooth. Jest także bagażnik, który pomieści skromne 75 litrów pakunków.

Ile trzeba zapłacić za taką zabawkę? Cena to 29 950 dolarów, czyli równowartość 126 000 złotych, a to kwota podobna to tej jaką trzeba zapłacić za nowe samochody typu hot hatch oraz o około 50 tys. zł mniej niż za Morgana 3 Wheelera. Wybór pozostawiamy Wam.

REKLAMA