Variant 4x4

Volkswagen Golf Variant 4Motion
Volkswagen Golf Variant 4Motion
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

System 4Motion występuje w parze z oszczędnym turbodieslem o mocy 105 koni mechanicznych, łączonym z sześciobiegową mechaniczną skrzynią biegów. W Golfie za rozdział siły napędowej między przednią a tylną osią odpowiedzialne jest sterowane elektronicznie sprzęgło typu Haldex.

Sprzęgło to, zamontowane bezpośrednio na tylnej osi, pozwala na zmienny rozdział siły, w ekstremalnych sytuacjach prawie 100% kierując na tylne koła. Golf Variant napędzany na wszystkie koła i wyposażony seryjnie w filtr cząsteczek stałych zużywa tylko 6 litrów oleju napędowego na 100 km, od zera do 100 km/h przyspiesza w 12,9 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 185 km/h.

Kierowców Golfa Varianta 4Motion ucieszy z pewnością fakt, że dzięki napędowi na wszystkie koła poprawiło się nie tylko zachowanie auta podczas jazdy, lecz również zwiększył się dopuszczalny ciężar holowanej przyczepy. Przy dwunastoprocentowym nachyleniu auto może ciągnąć na haku 1.500 kilogramów - to o 100 kg więcej, niż wersja z napędem na przednią oś.

Źródło: Volkswagen

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA