Venturi Buckeye Bullet-3 - nowy rekord prędkości aut elektrycznych

Pojazd Venturi Buckeye Bullet-3 o mocy około 3000 KM i z akumulatorami litowo-jonowymi na pokładzie osiągnął prędkość 549 km/h, ustanawiając nowy rekord prędkości samochodów elektrycznych.

Venturi Buckeye Bullet-3

Na wyschniętym jeziorze w Bonneville został ostatnio pobity rekord prędkości w kategorii samochodów elektrycznych. Po latach pracy i wielu przeciwnościach firma Venturi Automobiles sięgnęła po rekord prędkości na słonych równinach Bonneville, gdzie od ponad stu lat ustanawiane są rekordy prędkości samochodami i motocyklami o napędach spalinowych, elektrycznych i odrzutowych.

VBB-3 - tak nazywa się pojazd który był budowany z inżynierami z Ohio State Center for Automotive Research. Samochód który wygląda jak pocisk ma około 3000 KM, zbudowano go na solidnej ramie i upakowany jest akumulatorami litowo-jonowymi. Cała konstrukcja waży ponad 3,5 tony. Zaprezentowano go już w 2013 roku i wtedy też próbowano ustanowić nowy rekord. Uniemożliwiły to jednak warunki pogodowe. Dotychczasowy rekord wynosił 495 km/h i również należał do elektrycznego Venturi - VBB-2.5.

Za kierownicą pojazdu zasiadł Roger Schroer i ustanowił rekord równy 341.4 mph czyli 549,43 km/h! Wynik jest średnią prędkości zmierzonej na dystansie lotnej mili w dwóch przejazdach w dwóch przeciwnych kierunkach w ciągu jednej godziny. Nie jest to kres możliwości VBB-3. Według kalkulacji konstruktorów pojazd będzie w stanie pojechać ponad 600 km/h

REKLAMA