REKLAMA

Verva Street Racing 2019. Relacja – dzień 1

Jubileuszowa edycja Verva Street Racing trwa. Impreza przyciągnęła do Gdyni prawdziwe tłumy entuzjastów. Zobaczcie, co działo się w pierwszym dniu, bo emocji nie brakowało!

Verva Street Racing 2019 - dzień 1. Materiały prasowe
Verva Street Racing 2019 - dzień 1, fot. Tomek Gola / www.gola.pro

Zainteresowanie 10. edycją Verva Street Racing jest ogromne. Z jednej strony dopisuje pogoda, ale przede wszystkim chodzi o mnóstwo atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy tej dwudniowej imprezy. Jak poinformowali organizatorzy, w pierwszym dniu obecnych było aż 160 tys. widzów, co oznacza, że zeszłoroczny rekord frekwencji został pobity dwukrotnie.

Nie bez znaczenia jest fakt, że wstęp jest wolny, a to oznacza, że każdy, bez ograniczeń, śledzić może wydarzenia na lądzie, w powietrzu i w wodzie. Na asfaltowym torze dużych prędkości i na piaszczystej plaży.

REKLAMA

Prawdziwym magnesem dla publiczności jest też obecność Roberta Kubicy, który dziś nie tylko spotykał się z dziennikarzami, ale też z fanami, podpisując zdjęcia, gadżety i koszulki. Nasz jedyny przedstawiciel w Formule 1 wykonał też dziś dwa widowiskowe przejazdy bolidem Formuły 1 nieistniejącego już zespołu Lotus. Bolid z 2012 roku napędzany jest silnikiem V8, co jest ogromnym atutem, bo brzmi lepiej niż współczesne wyścigówki. Przyznał to nawet sam Robert Kubica.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi, na imprezę nie dotarł zespołowy kolega Kubicy – George Russel, nieobecność tłumacząc infekcją wirusową. Widzom to jednak nie przeszkadza, bowiem na Verva Street Racing obecna jest śmietanka kierowców z różnych serii rajdowych i wyścigowych. Lekki niedosyt z nieobecności Brytyjczyka skutecznie wynagrodzili widzom Kuba Przygoński, który zachwyca podczas pokazów driftu, rajdowcy – Martin Prokop czy Miko Marczyk, żużlowcy, kierowcy bolidów LMP, motocykliści, kaskaderzy i wielu innych.

W galerii zdjęć prezentujemy niektóre atrakcje pierwszego dnia imprezy. Jeśli jesteście w pobliżu Trójmiasta, koniecznie odwiedźcie Gdynię jutro, bowiem w niedzielę program będzie równie atrakcyjny, co dziś, a pogoda zapowiada się znakomita.

Zobacz także: pełny program Verva Street Racing 2019

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA