REKLAMA

Verva Street Racing 2019. Relacja – dzień 2

Jubileuszowa 10. edycja Verva Street Racing dobiegła końca. Trwają jeszcze koncerty, ale motoryzacyjne emocje powoli opadają. Zobaczcie, jak było dziś!

Verva Street Racing 2019 - dzień 2. Materiały prasowe
Verva Street Racing 2019 - dzień 2, fot. Tomek Gola / www.gola.pro

Pierwszy dzień Verva Street Racing przyciągnął prawdziwe tłumy. Nie inaczej było i dziś, w niedzielę, podczas drugiego dnia imprezy. Według informacji podanych przez organizatora, na jubileuszową 10. Verva Street Racing dotarło w sobotę nawet 160 tys. widzów, co oznacza dwukrotne pobicie zeszłorocznego rekordu. Nie mamy jeszcze ostatecznych liczb, ale dziś fanów motorsportu i emocji na najwyższym poziomie było co najmniej tyle, co wczoraj.

Tradycyjnie już ogromnym zainteresowaniem cieszył się Robert Kubica. Zarówno jego przejazdy bolidem Formuły 1 zespołu Lotus z 2012 roku, napędzanym świetnie brzmiącym silnikiem V8, jak i spotkania z fanami i dziennikarzami, czy sesja pytań i odpowiedzi, były nieoficjalnymi hitami dnia.

REKLAMA

Ale Verva Street Racing to nie tylko Kubica. Atrakcje na wszystkich torach lądowych, a także w wodzie i w powietrzu, dodatkowo rozgrzewały publiczność, która mogła cieszyć się przy okazji fantastyczną słoneczną pogodą.

Na Verva Street Racing obecna była śmietanka kierowców z różnych serii rajdowych i wyścigowych. Kuba Przygoński również dziś zachwycał precyzją podczas pokazów driftu, Martin Prokop w dakarowym pojeździe brnął przez grząski piach gdyńskiej plaży, a Miko Marczyk w rajdowej Skodzie Fabii R5 efektownie pokonywał asfaltowy tor.

Nie zabrakło również najmłodszych kierowców, którzy wspierani są przez Orlen na swojej motorsportowej drodze. Dla nich spotkanie z idolami w osobie Roberta Kubicy i innych wielkich nazwisk to prawdziwa mobilizacja do walki o swoje marzenia i sportową przyszłość.

W galerii zdjęć znajdziecie najciekawsze atrakcje drugiego dnia imprezy, a najlepszym podsumowaniem niech będą słowa Roberta Kubicy, wypowiedziane na koniec ze sceny.

- Bardzo wszystkim dziękuję za przybycie. Mam nadzieję, że razem z PKN Orlen byliśmy w stanie się wam odwdzięczyć za ten doping. Mam nadzieję, że zasmakowaliście trochę motorsportu. Mieliśmy tu cały wachlarz sportów motorowych. Było tu 80 zawodników. Organizatorzy przyczynili się do tego. Będę opuszczał Gdynię z uśmiechem na ustach – podsumował Robert Kubica.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA