REKLAMA

Verva Street Racing 2019 – program i szczegóły

10. edycja Verva Street Racing zbliża się wielkimi krokami. Poznaliśmy już szczegóły imprezy. Będą wielkie prędkości i emocje nie tylko dla fanów motoryzacji.

Verva Street Racing Materiały prasowe
Verva Street Racing, fot. Tomek Gola

Verva Street Racing to impreza motoryzacyjna znana od lat i przyciągająca tłumy widzów głodnych emocji i motoryzacyjnych wrażeń. 24 i 25 sierpnia w Gdyni na fanów motoryzacji czeka wiele atrakcji – emocjonujące wyścigi i pokazy, a także spotkania z gwiazdami sportu, m.in. Robertem Kubicą i Georgem Russellem, którzy zaprezentują bolidy zespołu ROKiT Williams Racing. Wieczorami imprezę uświetnią występy popularnych artystów.

Tegoroczna Verva Street Racing jest wyjątkowa, nie tylko ze względu na swój okrągły jubileusz. W tym roku po raz pierwszy całe wydarzenie potrwa dwa dni – 24 i 25 sierpnia. Wypełnią je wyścigi i pokazy na głównych ulicach Gdyni, a także na plaży, w wodzie i powietrzu. Nie zabraknie też stałych punktów programu, czyli Pit Party, strefy rodzinnej i gastronomicznej.

Jubileuszowa, 10. edycja Verva Street Racing to specjalnie przygotowane tory – dla bolidów Formuły 1 i innych serii wyścigowych asfaltowy przy Skwerze Kościuszki, drugi – na Skwerze Arki Gdynia – dla pojazdów rajdowych, a trzeci – na plaży – w klimacie Rajdu Dakar.

Plan imprezy, o którym więcej informacji znajdziecie poniżej, został tak ułożony, żeby atrakcje nie ominęły nikogo, a oba dni będą wypełnione podobnymi wydarzeniami, dając kibicom możliwość wyboru dogodnego terminu albo uczestniczenia w podwójnych emocjach.

- Sport w naszej strategii sponsoringowej odgrywa istotną rolę. PKN ORLEN jako czempion polskiej gospodarki konsekwentnie angażuje się we wspieranie motorsportu, w którym nasi zawodnicy odnoszą sukcesy na międzynarodowych arenach. Verva Street Racing to wydarzenie na najwyższym poziomie. Jego jubileuszowa edycja odbędzie się Gdyni. Kolejna prospołeczna inicjatywa na Pomorzu pozwoli nam jeszcze bardziej zacieśnić relacje z tym regionem – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

- Gdyński kalendarz wypełniony jest wielkimi wydarzeniami, często rangi mistrzowskiej, więc Verva Street Racing organizowana przez PKN ORLEN doskonale wpisuje się w miejską strategię. To wyróżniająca się rozmachem impreza dla całych rodzin. Czeka nas mnóstwo różnorodnych atrakcji i jestem przekonany, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto przyjechać do Gdyni, by przeżyć tu niezapomniane emocje – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Zobacz także: Lotus Evija - najmocniejszy hipersamochód świata

REKLAMA

REKLAMA

Trzy tory i Robert Kubica

W tym roku rozbudowana będzie strefa dynamiczna. Pokazy i wyścigi będzie można oglądać na trzech oddzielnych torach. Na Skwerze Kościuszki, na specjalnie zbudowanym na tę okazję ulicznym torze Formuły 1 kibicom najszybszych zawodów świata zaprezentują się Robert Kubica i George Russell ze swoimi bolidami.

Podziwiać będzie można też mistrzów driftu - w tym Kubę Przygońskiego, rallycrossu i GT/Le Mans oraz kierowców WRC z Kacprem Wróblewskim na czele. Emocjonujący wyścig rozegra żużlowa reprezentacja Polski, która niedawno dołączyła do ORLEN Team, obchodzącego w tym roku 20-lecie istnienia.

Na drugim torze, zlokalizowanym na Skwerze Arki Gdynia, widzowie będą mogli podziwiać pokazy FMX, stuntu, WRC2, a także spektakularny popis driftu samochodem ciężarowym.

Trzeci tor to specjalnie przygotowany odcinek gdyńskiej plaży miejskiej, który będzie przywodził klimat Dakaru. Stanie się wyzwaniem dla rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówek, walczących co roku w najtrudniejszym rajdzie świata. Tu swoje umiejętności zaprezentują m.in. zaprawieni w dakarowych zmaganiach zawodnicy ORLEN Team: Kuba Przygoński, Adam Tomiczek i Maciej Giemza.

To nie koniec atrakcji, bo 10. Verva Street Racing to nie tylko wydarzenia na lądzie. Z rozgrzanego asfaltu i piaszczystych wydm akcja przeniesie się w powietrze i na wodę. Podniebne akrobacje prezentować będą piloci z grupy akrobacyjnej Żelazny, Artur Kielak oraz reprezentujący ORLEN Team motoparalotniarz – Wojtek Bógdał. Na wodzie z kolei królować będzie Łódź Fountain 29 o mocy 600 KM.

Miłośnicy motoryzacji z bliska przyjrzą się najszybszym, najdroższym i najnowocześniejszym superautom oraz legendom amerykańskich szos. Obok siebie staną youngtimery, terenówki, pojazdy militarne i najbardziej fantazyjne przykłady tuningu. Zachwycać się będzie można zabytkowymi perełkami polskiej i światowej motoryzacji, a także najnowszej generacji „elektrykami”. W sumie na Pit Party zaprezentuje się ponad 500 niezwykłych maszyn.

Zobacz także: BMW M5 Touring z silnikiem V12 McLarena F1

REKLAMA

Rodzinna impreza, atrakcje dla dzieci i koncerty

Verva Street Racing to otwarta impreza nie tylko dla miłośników motoryzacji i szybkich samochodów, ale dla całych rodzin. Na najmłodszych będzie czekać strefa zabaw, w której animatorzy zadbają o liczne atrakcje. Natomiast w strefie gastronomicznej dostępne będą m.in. produkty Stop Cafe.

Wieczorami nie zabraknie emocji muzycznych. W sobotę wystąpi grupa Lipali, The Cassino oraz gwiazda wieczoru – Sylwia Grzeszczak. Natomiast w niedzielę scena będzie należała do Luxtorpedy, Darii Zawiałow i zespołu C-BooL.

Program 10. Verva Street Racing

24 sierpnia

  • 12.00 – 20.00 Pit Party
  • 13:00 – otwarcie stref kibica przy torach
  • 14.00 – 19.00 – pokazy dynamiczne
  • 19.00 – 22.30 – koncerty

25 sierpnia

  • 10.00 – 17.00 Pit Party
  • 11.00 – otwarcie stref kibiców przy torach
  • 12.00 – 17.00 – pokazy dynamiczne
  • 17.00 – 20.30 – koncerty

Na koniec, osobiste zaproszenie od prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka dla czytelników auto motor i sportu:

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA