REKLAMA

Verva Street Racing 2019 - zapowiedź

Verva Street Racing to największa motoryzacyjna impreza w Polsce. Tegoroczna edycja odbędzie się w Gdyni. Na widzów tradycyjnie czeka mnóstwo atrakcji.

Verva Street Racing Materiały prasowe
Verva Street Racing, źródło: Verva Street Racing

Dziesiąta, jubileuszowa edycja Verva Street Racing zbliża się wielkimi krokami. Największe motoryzacyjne święto w Polsce po raz kolejny wyruszy w trasę po naszym kraju i tym razem zawita do Gdyni.

W dniach 24-25 sierpnia fani sportów motorowych i wszyscy, którzy mają benzynę we krwi, będą obserwować przejazdy niesamowitych samochodów, wyścigi uliczne, a nawet pokazy lotnicze. Atrakcji nie zabraknie zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych.

Verva Street Racing 2019 – zapowiedź atrakcji

Po Warszawie, Płocku i Krakowie tegoroczna Verva Street Racing zawita nad polskie morze. Wybór miejsca i czasu nie jest przypadkowy, bo organizatorzy chcą szeroko kierować swoje działania prospołeczne, proporcjonalnie do zasięgu swojej działalności biznesowej.

- Gdynia to miasto nadmorskie, w okresie wakacyjnym dające możliwość udziału w wydarzeniu nie tylko mieszkańcom Trójmiasta, ale też fanom motoryzacji z całej Polski. Jednocześnie bierzemy odpowiedzialność za budowanie relacji z lokalnym otoczeniem, w którym funkcjonujemy, stąd kolejne inicjatywy CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu – przyp. red.) płyną w stronę Pomorza – powiedział Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

Jubileuszowa edycja Verva Street Racing to jak zawsze spotkania z mistrzami motorsportu, prezentacje pojazdów wyścigowych, rajdowych, militarnych i zabytkowych, a także samochodów przyszłości.

Na specjalnie przygotowanej plaży będzie można poczuć adrenalinę, jaką wyzwala ściganie się w prawdziwym samochodzie dakarowym. Do tego zobaczymy pokaz driftu w wykonaniu mistrzów, w tym Kuby Przygońskiego, stuntu motocyklowego i wiele innych motoatrakcji z udziałem m.in. Macieja Giemzy, Adama Tomiczka i Kacpra Wróblewskiego.

Zobacz także: Volkswagen z rekordem wszech czasów w Goodwood

REKLAMA

REKLAMA

Tegoroczna Verva Street Racing będzie również gościć wyjątkową osobę. Do Gdyni przyjedzie bowiem Robert Kubica, który pojawi się z bolidami zespołu ROKiT Williams Racing. Jedyny w historii Formuły 1 polski kierowca zaprezentuje swoje umiejętności na specjalnie przygotowanym torze. Razem z Robertem Kubicą na imprezę dotrzeć ma również jego kolega zespołowy – George Russel.

W ramach VERVA Street Racing pokazy będzie można także podziwiać na głównych ulicach Gdyni i nadmorskiej plaży. Jak zapewniają organizatorzy, tegoroczna impreza dosłownie „sięgnie nieba”. Zaplanowano bowiem pokazy latania na motoparalotni z trzykrotnym Mistrzem Świata Wojtkiem Bógdałem oraz akrobacje samolotowe słynnej grupy „Żelazny”.

Na uczestników czekać będą jak zawsze dodatkowe atrakcje, jak paddock dynamiczny, Pit Party, strefa rodzinna i gastronomiczna. Wieczorem koniecznie trzeba zarezerwować czas na koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Dotychczasowe dziewięć edycji VERVA Street Racing zgromadziło łącznie ponad 2600 sportowych i wyczynowych pojazdów oraz 580 tysięcy widzów.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA