[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘ



OCEŃ
3.0

VinFast – nowa marka premium z Wietnamu

Marka VinFast narodziła się w Wietnamie. Ma ambicje do podbicia europejskiego rynku, chcąc odebrać klientom markom z segmentu premium. Na razie auta zobaczymy na salonie w Paryżu.

VinFast - wietnamska klasa premium VinFast - wietnamska klasa premium, fot. materiały prasowe

Czy słyszeliście kiedykolwiek o marce VinFast z Wietnamu? Z pewnością nie. A czy słyszeliście w ogóle o wietnamskich samochodach? No właśnie. Ale teraz już oba te pytania mają nową odpowiedź, bo oto VinFast zamierza podbić Europę.

Na początek przygotowane zostały dwa modele, przy opracowaniu których zaangażowane było legendarne włoskie studio Pininfarina. Projekt został wyłoniony w ramach narodowego plebiscytu, w którym 62 tys. Wietnamczyków głosowało pomiędzy 20 propozycjami od wielu znanych firm projektowych, w tym choćby ItalDesign.

Auta nie mają jeszcze swoich oficjalnych nazw. Mają być królikami doświadczalnymi, które na salonie samochodowym w Paryżu przekonają się, czy jest cień szansy na dobre wyniki sprzedaży w Europie, czy też Stary Kontynent nie jest gotowy na konkurencję w postaci wietnamskiej klasy premium.

REKLAMA

VinFast - wietnamska klasa premium VinFast - wietnamska klasa premium, fot. materiały prasowe

O samochodach wiemy bardzo niewiele. Wiadomo, że pod włoskim designem kryje się niemiecka technologia zapożyczona od BMW – chodzi o silniki z serii N20, choć nieco okrojone pod kątem rozwiązań, na które Niemcy nie dali licencji (np. system Valvetronic). Od BMW wzięto też płytę podłogową, co oznacza napęd na tył lub ewentualnie cztery koła.

Wietnamczycy wydają się dobrze wczuwać w europejskie gusty, bo oprócz technologii BMW i projektu Pininfariny wykorzystano wiedzę i doświadczenie wielu byłych inżynierów europejskich producentów aut.

REKLAMA

VinFast - wietnamska klasa premium VinFast - wietnamska klasa premium, fot. materiały prasowe

Co do samego projektu, obu modelom nie można odmówić elegancji, wyważonych proporcji czy stylistycznych detali, które każdy z nas gdzieś już widział – jak choćby pas tylnych lamp w stylu Renault, grill jak w Audi. A wiadomo, że lubimy to, co już gdzieś widzieliśmy – jak mawia klasyk.

Więcej dowiemy się już po debiucie, który zaplanowany jest na 2 października podczas Paris Motor Show. Będziemy na miejscu i damy znać, jak prezentują się oba samochody na żywo.

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij