Vip Cross - ekstremalna jazda terenówkami

5 lipca odbyły się m.in. się na terenie WITPiS w Sulejowie oraz poligonie w Wesołej zawody VipCross, w której znani aktorzy, dziennikarze oraz sportowcy musieli zmierzyć się w ekstremalnej próbie za kierownicą aut terenowych.

VIP CROSS 2016

Swoich sił uczestnicy VipCross spróbowali za kierownicą samochodów Mitsubishi: Pajero, L200, Pajero Sport, Outlander PHEV i L200 Monster. Trasa składała się z trzech odcinków - jazdy po placu z przeszkodami, w terenie z nawigacją oraz przejazdu przez głęboki rów z wodą. W skład załogi wchodził kierowca oraz pilot. Liczył się nie czas, a precyzja przejazdu. Każda źle wykonana czynność była karana punktami karnymi, które następnie sumowani i wliczano do klasyfikacji generalnej. Każda załoga musiała po skończonej próbie zameldować sie na stanowisku Karcher, aby umyć samochód.

REKLAMA

W całej imprezie udział wzięły 24 załogi. Co ciekawe, o wygranej musiał zdecydować dogrywka, aż 14 załóg pokonało trasę perfekcyjnie mieszcząc się w limicie czasu. Ostatecznie w dodatkowej próbie o centymetr wygrała polityk, Anna Kalata, a drugie miejsce przypadło Agacie Załęckiej, zaś trzecie wywalczył Andrzej Młynarczyk. Dodatkową atrakcją była jazda gwiazd ze zwycięzcami aukcji na Charytatywnym Allegro zorganizowana przez Fundacja dzieci.org.

zobacz galerię

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA