Volkswagen Amarok Aventura Exclusive - polski debiut

Debiut 258-konnej wersji koncepcyjnego Volkswagena Amaroka będzie miał miejsce podczas targów Fleet Market w Warszawie.

Volkswagen Amarok Materiały prasowe
Volkswagen Amarok

Koncepcyjny Volkswagen Amarok Aventura Exclusive z metalizowanym lakierem w kolorze Kurkuma zdradza, jak będzie wyglądała najmocniejsza wersja tego wszechstronnego pick-upa, napędzanego trzylitrowym silnikiem TDI. Jednostka napędowa tego modelu ma większą moc i uzyskuje wyższy moment obrotowy, niż najmocniejszy oferowany dotychczas silnik.

REKLAMA

Koncepcyjny samochód ma 258-konny silnik, który przekazuje napęd na cztery koła za pośrednictwem ośmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów. Silnik tego auta ma większą moc i uzyskuje wyższy moment obrotowy niż oferowana dotychczas najmocniejsza jednostka.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok

Amarok Aventura Exclusive to pick-up z obszerną podwójną kabiną, który odznacza się wyrazistą stylistyką podkreśloną przez wyjątkowe detale - polerowane na wysoki połysk 19-calowe obręcze kół Milford z lekkich stopów oraz sporo chromowanych elementów, takich jak chromowane orurowanie skrzyni ładunkowej, osłona chłodnicy, lusterka zewnętrzne i tylny zderzak. 

Egzemplarz wystawiony na targach Fleet Market wyposażony będzie w unikalną roletę zabezpieczającą przedział ładunkowy, która po raz pierwszy wyprodukowana została w kolorze srebrnym.

REKLAMA

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok

Wygląd koncepcyjnego Amaroka podkreślają też biksenonowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej wykonanymi w technologii LED. Zarówno w terenie, jak i w miejskiej dżungli kierowcę wspierają systemy takie jak Park Pilot - zestaw czujników parkowania z przodu i z tyłu, kamera cofania oraz blokada mechanizmu różnicowego.

Sporo ciekawych akcentów znajduje się również we wnętrzu auta – czarna, skórzana tapicerka z żółtymi szwami, regulowane w 14 kierunkach fotele ergoComfort, trójramienna wielofunkcyjna kierownica obszyta skórą oraz system nawigacji Discover Media. 

Według informacji producenta, samochód pojawi się w sprzedaży w 2018 roku.

REKLAMA

REKLAMA