Volkswagen Amarok w dwóch nowych wersjach

Volkswagen zaprezentuje we Frankfurcie dwie nowe wersje Amaroka - samochód koncepcyjny Amarok Aventura Exclusive oraz model specjalny Amarok Dark Label.

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok

Studyjny Amarok Aventura Exclusive wyznacza też kierunek rozwoju przyszłych pick-upów marki. Prezentując model Amarok Aventura Exclusive, Volkswagen zapowiada tym samym przyszłe auto z najmocniejszym w gamie silnikiem 3.0 TDI.

Koncepcyjny samochód ma 258-konny silnik, który przekazuje napęd na cztery koła za pośrednictwem ośmiostopniowej automatycznej skrzyni biegów. Silnik tego auta ma większą moc i uzyskuje wyższy moment obrotowy niż oferowana dotychczas najmocniejsza jednostka.

REKLAMA

Volkswagen Amarok Materiały prasowe
Volkswagen Amarok

Samochód z metalizowanym lakierem w kolorze Kurkuma wyposażony jest w obszerną podwójną kabinę. Wśród detali stylistycznych wymienić można polerowane na wysoki połysk 19-calowe obręcze kół Milford, a także chromowane orurowanie skrzyni ładunkowej, grill, lusterka zewnętrzne i tylny zderzak. Sportowego wyglądu nadają mu biksenonowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej wykonanymi w technologii LED.

REKLAMA

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok

Egzemplarz wystawiony na targach IAA wyposażony będzie w unikalną roletę zabezpieczającą przedział ładunkowy, która po raz pierwszy wyprodukowana została w kolorze srebrnym. Zarówno w terenie, jak i w miejskiej dżungli kierowcę wspierają systemy takie jak Park Pilot - zestaw czujników parkowania z przodu i z tyłu, kamera cofania oraz blokada mechanizmu różnicowego.

REKLAMA

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok

Wnętrze Amaroka Aventura Exclusive również wyposażone zostało w liczne sportowe akcenty. Na szczególną uwagę zasługuje czarna, skórzana tapicerka z żółtymi szwami, regulowane w 14 kierunkach fotele ergoComfort, trójramienna kierownica wielofunkcyjna obszyta skórą oraz system nawigacji Discovery Media.

REKLAMA

Volkswagen Amarok
Volkswagen Amarok

 

We Frankfurcie będzie także prezentowany nowy model specjalny Dark Label, który wiosną 2018 roku pojawi się w sprzedaży.

Volkswagen Amarok Dark Label został stworzony w oparciu o wersję wyposażenia Comfortline i lakier metalizowany Carbon Steel. Jego wygląd wzbogaca czarne orurowanie progów, matowo-czarne orurowanie przestrzeni ładunkowej, chromowany grill oraz 18-calowe polerowane obręcze kół Rawson z lekkich stopów w kolorze antracyt.

Silnik V6 TDI montowany w Amaroku Dark Label może, w wersji o mocy 163 KM, współpracować z 6-biegową manualną przekładnią i być montowany w autach z napędem na tylne koła lub z dołączanym napędem na cztery koła. Natomiast w wersji o mocy 204 KM można go łączyć z 6-biegową manualną skrzynią oraz dołączanym napędem 4MOTION lub z 8-stopniową skrzynią automatyczną i stałym napędem 4x4.

Samochód ma się pojawić w sprzedaży już wiosną 2018 roku. 

REKLAMA