[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volkswagen Arteon ABT - zamiast "R"

Znany tuner ABT Sportsline zaprezentował swoją wizję podrasowanej wersji Volkswagena Arteona, której moc sięga... 350 KM.

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Volkswagen może i nie oferuje obecnie rasowej wersji R swojego flagowego modelu Arteon, ale tuner ABT Sportsline ma na to receptę w postaci mocniejszej odmiany 2-litrowego silnika oraz zmian m.in. w zawieszeniu.

O ile seryjny Volkswagen Arteon z silnikiem 2.0 TSI generuje 280 KM mocy i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego, to w wydaniu ABT Sportsline został solidnie wzmocniony. Mówimy o poziomie aż 350 KM i momencie obrotowym 420 Nm.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Nie mamy oficjalnych danych na temat osiągów, ale sprint do "setki" potrwa odpowiednio mniej, niż 5,6 sekundy w przypadku seryjnej wersji.

Oprócz zmian w elektronice sterującej silnikiem, tuner zamontował wzmocnione zawieszenie o bardziej sportowej charakterystyce, a także kilka zmian stylistycznych. Do wyboru będzie kilka wzorów i rozmiarów felg - od 19 do 21 cali średnicy.

REKLAMA

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Zrobiwszy kawał dobrej roboty z napędem i zawieszeniem oraz nadwoziem, tuner niestety na tym poprzestał, zostawiając całe wnętrze takim, jakie dostali z fabryki. A trzeba przyznać, że jest to słabsza cecha Arteona, w którym każdy czuje się dokładnie jak w Passacie.

Co do ceny pakietu zmian oferowanego przez ABT Sportsline, te nie zostały podane. Jeśli jednak jesteście zainteresowani przerobieniem swojego Arteona lub zakupem i późniejszym przerobieniem - na stronie internetowej jest odpowiedni konfigurator i kontakt do tunera.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij