[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ

Volkswagen Arteon ABT - zamiast "R"

Znany tuner ABT Sportsline zaprezentował swoją wizję podrasowanej wersji Volkswagena Arteona, której moc sięga... 350 KM.

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Volkswagen może i nie oferuje obecnie rasowej wersji R swojego flagowego modelu Arteon, ale tuner ABT Sportsline ma na to receptę w postaci mocniejszej odmiany 2-litrowego silnika oraz zmian m.in. w zawieszeniu.

O ile seryjny Volkswagen Arteon z silnikiem 2.0 TSI generuje 280 KM mocy i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego, to w wydaniu ABT Sportsline został solidnie wzmocniony. Mówimy o poziomie aż 350 KM i momencie obrotowym 420 Nm.

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Nie mamy oficjalnych danych na temat osiągów, ale sprint do "setki" potrwa odpowiednio mniej, niż 5,6 sekundy w przypadku seryjnej wersji.

Oprócz zmian w elektronice sterującej silnikiem, tuner zamontował wzmocnione zawieszenie o bardziej sportowej charakterystyce, a także kilka zmian stylistycznych. Do wyboru będzie kilka wzorów i rozmiarów felg - od 19 do 21 cali średnicy.

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Zrobiwszy kawał dobrej roboty z napędem i zawieszeniem oraz nadwoziem, tuner niestety na tym poprzestał, zostawiając całe wnętrze takim, jakie dostali z fabryki. A trzeba przyznać, że jest to słabsza cecha Arteona, w którym każdy czuje się dokładnie jak w Passacie.

Co do ceny pakietu zmian oferowanego przez ABT Sportsline, te nie zostały podane. Jeśli jednak jesteście zainteresowani przerobieniem swojego Arteona lub zakupem i późniejszym przerobieniem - na stronie internetowej jest odpowiedni konfigurator i kontakt do tunera.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij