Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volkswagen Arteon ABT - zamiast "R"

Znany tuner ABT Sportsline zaprezentował swoją wizję podrasowanej wersji Volkswagena Arteona, której moc sięga... 350 KM.

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Volkswagen może i nie oferuje obecnie rasowej wersji R swojego flagowego modelu Arteon, ale tuner ABT Sportsline ma na to receptę w postaci mocniejszej odmiany 2-litrowego silnika oraz zmian m.in. w zawieszeniu.

O ile seryjny Volkswagen Arteon z silnikiem 2.0 TSI generuje 280 KM mocy i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego, to w wydaniu ABT Sportsline został solidnie wzmocniony. Mówimy o poziomie aż 350 KM i momencie obrotowym 420 Nm.

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Nie mamy oficjalnych danych na temat osiągów, ale sprint do "setki" potrwa odpowiednio mniej, niż 5,6 sekundy w przypadku seryjnej wersji.

Oprócz zmian w elektronice sterującej silnikiem, tuner zamontował wzmocnione zawieszenie o bardziej sportowej charakterystyce, a także kilka zmian stylistycznych. Do wyboru będzie kilka wzorów i rozmiarów felg - od 19 do 21 cali średnicy.

Volkswagen Arteon ABT Sportsline Volkswagen Arteon ABT Sportsline

Zrobiwszy kawał dobrej roboty z napędem i zawieszeniem oraz nadwoziem, tuner niestety na tym poprzestał, zostawiając całe wnętrze takim, jakie dostali z fabryki. A trzeba przyznać, że jest to słabsza cecha Arteona, w którym każdy czuje się dokładnie jak w Passacie.

Co do ceny pakietu zmian oferowanego przez ABT Sportsline, te nie zostały podane. Jeśli jednak jesteście zainteresowani przerobieniem swojego Arteona lub zakupem i późniejszym przerobieniem - na stronie internetowej jest odpowiedni konfigurator i kontakt do tunera.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij