REKLAMA

Volkswagen Arteon R-Line Edition w sprzedaży

Volkswagen Arteon R-Line Edition dołącza do oferty modeli z rodziny R-Line, w której do tej pory mieliśmy nowego Volkswagena Passata. Znamy cenę auta.

Volkswagen Arteon R-Line Edition Materiały prasowe
Volkswagen Arteon R-Line Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 144 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen oferował dotychczas wersję R-Line Edition wyłącznie dla Volkswagena Passata Variant. Z pakietem R-Line Edition Arteon nabrał cech aut typu Gran Turismo. Wyróżnia się między innymi eleganckimi elementami stylistycznymi i bogatym wyposażeniem seryjnym.

REKLAMA

Do jego napędu natomiast wykorzystano silniki o mocy od 190 do 272 KM.

Volkswagen Arteon R-Line Edition – cechy charakterystyczne

Volkswagen Arteon R-Line Edition ma bogate wyposażenie seryjne jakiego w takim zestawieniu nie znajdzie się w innych wersjach modelu. Dwubarwne nadwozie – lakierowane w szarym kolorze „Mondstein” z czarnym dachem – zarezerwowano wyłącznie dla wersji specjalnej Arteona.

Stylistykę zewnętrzną auta wzbogacają przeznaczone specjalnie dla wersji R-Line Edition 20-calowe, czarne obręcze kół typu „Rosario” z lekkich stopów z połyskiem oraz przyciemniane szyby z tyłu.

W kabinie Arteona R-Line Edition dominują skórzane elementy, wchodzące w skład „pakietu Nappa”. System multimedialny Discover Pro oprócz nawigacji ma też systemy Wireless App Connect i obsługi głosowej, a także technologię cyfrowego odbioru radia DAB+. Discover Pro i cyfrowy zestaw wskaźników tworzą tzw. Digital Cockpit. Z kolei dzięki systemowi Keyless Access samochód można otworzyć, zamknąć, a także uruchomić silnik nie wyjmując kluczyka z kieszeni.

Komfort i bezpieczeństwo zwiększają montowane seryjnie zaawansowane systemy wchodzące w skład „pakietu innowacyjnego”:

 • Area View – wyposażony m.in. w znajdującą się z tyłu kamerę – pozwala obserwować otoczenie samochodu i ułatwia manewrowanie,
 • Park Assist – system wspomagania parkowania,
 • Sign Assist – system rozpoznawania znaków drogowych,
 • Side Assist Plus – wspomagający kierowcę podczas zmiany pasa ruchu,
 • Front Assist, który monitoruje przestrzeń przed autem,
 • aktywny tempomat.

Zobacz także: nowy Volkswagen Golf - wszystko, co musisz o nim wiedzieć

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Arteon R-Line Edition Materiały prasowe
Volkswagen Arteon R-Line Edition

Volkswagen Arteon R-Line Edition – silniki i napęd

Kierowcy mają do wyboru cztery najmocniejsze jednostki napędowe, jakie są oferowane w modelu Arteon. Wszystkie mają po cztery cylindry, pojemność dwóch litrów i wszystkie współpracują z 7-biegową dwusprzęgłową przekładnią.

Ofertę otwierają benzynowy TSI oraz turbodiesel TDI – każdy o mocy 190 KM. Arteon R-Line Edition z najmocniejszym silnikiem Diesla osiąga moc 240 KM i jest wyposażony w napęd na cztery koła.

W najmocniejszej odmianie pod maską Arteona R-Line Edition pracuje jednostka 2.0 TSI o mocy 272 KM. Również tę wersję wyposażono w napęd czterech kół (4MOTION). Do wymogów wersji specjalnej dopasowano ponadto działanie systemu ESC, który można wyłączyć, tak jak w sportowych modelach spod znaku „R”.

W Arteonie R-Line Edition zamontowano poza tym adaptacyjne zawieszenie DCC w najnowszej wersji, obniżone o 20 mm. Umożliwia ono, oprócz trybów Comfort, Normal, Sport i Individual, płynną regulację tłumienia amortyzatorów od ustawienia Comfort+ do Sport+.

Volkswagen Arteon R-Line Edition – ceny

Arteona R-Line Edition można zamawiać już teraz w cenie od 205 090 zł (195 090 zł w promocji) za wersję 2.0 TSI o mocy 190 KM.

 • 2.0 TSI 190 KM DSG7 – od 205 090 zł
 • 2.0 TSI, 4MOTION 272 KM DSG7 – od 249 490 zł
 • 2.0 TDI 190 KM DSG7 – od 227 090 zł
 • 2.0 TDI, 4MOTION 190 KM DSG7 – od 238 090 zł
 • 2.0 TDI, 4MOTION 240 KM DSG7 – od 247 290 zł

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA