REKLAMA

Volkswagen Arteon Shooting Brake R i eHybrid - znamy ceny

Volkswagen wprowadza do swojej oferty model Arteon w nadwoziu Shooting Brake w dwóch wersjach napędu – rasowej R oraz hybrydowej plug-in eHybrid. Znamy już ceny.

Volkswagen Arteon Shooting Brake R Materiały prasowe
Volkswagen Arteon Shooting Brake R

Volkswagen powiększa ofertę wersji silnikowych flagowej limuzyny Arteon, dostępnej teraz w dwóch wersjach nadwozia, w tym eleganckiego kombi Shooting Brake. Od teraz można zamawiać dwie nowe odmiany – 320-konnego Arteona R i Arteona eHybrid z hybrydowym zespołem napędowym typu plug-in. Ten drugi dysponuje zasięgiem nawet 59 km na samej energii elektrycznej.

REKLAMA

Ponieważ oba modele już wcześniej opisywaliśmy, nie będziemy przedłużać w kwestii podania cen. Otóż dla Arteona eHybrid zaczynają się one od 199 190 złotych, a Arteon Shooting Brake w hybrydowej wersji typu plug-in jest droższy o 5 000 zł. Z kolei za sportowego, 320-konnego Arteona R trzeba zapłacić od 249 090 zł lub o 6 000 zł więcej za Arteona Shooting Brake R.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Volkswagen Arteon R

Volkswagen Arteon Shooting Brake RMateriały prasowe
Volkswagen Arteon Shooting Brake R

Topowy Arteon R, zaprojektowany przez dział Volkswagena R, jest napędzany przez silnik EA888 evo4 – najnowszą ewolucję jednostki napędowej z turbodoładowaniem. Ten 2.0-litrowy silnik TSI już przy 2100 obr./min. osiąga maksymalny moment obrotowy 420 Nm. Na stałym poziomie utrzymuje się on do 5350 obr./min., dzięki czemu zakres użytecznych obrotów silnika jest bardzo szeroki. Maksymalną moc 320 KM silnik ten generuje z kolei w zakresie od 5350 do 6500 obr./min.

Moment obrotowy jest przekazywany na cztery koła za pośrednictwem 7-biegowej przekładni o dwóch sprzęgłach. Arteon R, niezależnie od wersji nadwozia, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Prędkość maksymalna jest elektronicznie ograniczona do 250 km/h. W połączeniu z opcjonalnym pakietem R Performance prędkość maksymalna Arteona i Arteona Shooting Brake wynosi 270 km/h.

Oprócz tego Arteon R jest wyposażony w napęd na cztery koła z systemem wektorowania momentu obrotowego, który rozdziela siły napędowe nie tylko między przednią i tylną oś, ale także między dwoma tylnymi kołami.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Volkswagen Arteon eHybrid

Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybridMateriały prasowe
Volkswagen Arteon Shooting Brake eHybrid

W wersji eHybrid Arteon może być do 140 km/h lokalnie bezemisyjny, to znaczy może jechać tylko w trybie elektrycznym, nie emitując żadnych szkodliwych substancji. Energii w akumulatorach wystarczy nawet na 57-59 km takiej elektrycznej jazdy. Z kolei przy wyższych niż 140 km/h prędkościach do pracy włącza się oszczędny czterocylindrowy silnik TSI.

Moc systemowa hybrydowego zespołu napędowego wynosząca 160 kW (218 KM) i maksymalny moment obrotowy o wartości 400 Nm zapewniają znakomite osiągi. Każda z wersji Arteona przyspiesza do 100 km/h w czasie zaledwie 7,8 s i osiąga prędkość maksymalną 222 km/h. Liczą się jednak właściwości wykorzystywane na co dzień – elektryczny silnik natychmiast po uruchomieniu uzyskuje wysoki moment obrotowy, a w połączeniu z benzynowym TSI działa ponadto jak elektryczny „booster” zapewniając dodatkową dawkę mocy.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA