REKLAMA

Volkswagen Arteon Shooting Brake - stylowe kombi

Volkswagen Arteon Shooting Brake to potwierdzona właśnie przez producenta nowa wersja nadwoziowa topowej limuzyny Volkswagena. Wiemy, jak będzie wyglądać.

Volkswagen Arteon Shooting Brake Volkswagen Arteon Shooting Brake - szkic przeprodukcyjny
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 187 390 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen Arteon jest – jak nazywa go producent – modelem klasy Gran Turismo, choć to określenie jest w jego przypadku zdecydowanie na wyrost. Z samochodami klasy GT kojarzą nam się raczej modele luksusowych marek, jak Aston Martin, Ferrari czy Maserati, pozwalające na długie i komfortowe podróże, a nie duże sedany popularnych producentów.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Tak czy inaczej, niebawem gamę niemieckiego sedana wzbogaci bardzo interesujący model, którego nadwozie ma być odwołaniem do klasycznego stylu samochodów shooting brake, czyli – w dużym uproszczeniu mówiąc – luksusowo-sportowych kombi. Wciąż będzie to Volkswagen, ale tym razem bardziej stylowy. O ile szkic przedprodukcyjny znajdzie wierne przełożenie na model produkcyjny.

Volkswagen Arteon Shooting Brake - szkic przeprodukcyjny

W tym właśnie miejscu przenieśmy się na moment do Chin, gdzie nie tak dawno temu pojawił się Volkswagen CC Travel Edition. Za tą nazwą kryje się nasz Arteon, ale w wersji kombi – do tego uterenowionej i lekko podniesionej.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

O ile nie można mu odmówić eleganckiej sylwetki, to jednak określenie go mianem shooting brake znów będzie nieco na wyrost - naprawdę udanym shooting brakiem ostatnich lat był choćby Mercedes CLS Shooting Brake. W przypadku Arteona będzie to raczej... po prostu kombi.

Ale to, czy europejski model będzie taki sam, jak ten z Chin, czy może otrzyma bardziej wyrafinowany styl – zobaczymy już niebawem, bo jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Arteon – face lifting modelu

W obliczu debiutu Arteona w nowej wersji nadwoziowej również i dotychczas oferowany model przejdzie gruntowny face lifting. Z pierwszych informacji, jakie otrzymaliśmy, wynika że samochód dostanie całkiem nową deskę rozdzielczą, wprowadzającą bardziej „ekskluzywny” klimat i charakter.

Jak informuje producent, nowe wnętrze pozwoli na użycie najnowszych rozwiązań technologicznych i systemów multimedialnych z rodziny MIB3. Ale to nie koniec nowości.

Odświeżony Volkswagen Arteon otrzyma poza tym gamę zmodyfikowanych i unowocześnionych silników (wiele mówi się o 333-konnej sportowej wersji R), a jego przydatność podczas długich podróży – tu znów producent używa określeń Gran Turismo – będzie większa dzięki rozwinięciu systemów asystujących, jak choćby Travel Assist, który do 210 km/h będzie mógł przejąć takie funkcje, jak przyspieszanie, hamowanie i kierowanie. Oczywiście, pod kontrolą kierowcy.

Światowa premiera i kolejne informacje na temat Arteona i Arteona w wersji Shooting Brake będą dostępne jeszcze w czerwcu – dokładnie 24 czerwca. Czekamy na nie z niecierpliwością, bo wtedy przekonamy się, jak dużo stylu i elegancji aut shooting brake udało się projektantom zawrzeć w tym kombi.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA