REKLAMA

Volkswagen Arteon Shooting Brake - stylowe kombi

Volkswagen Arteon Shooting Brake to potwierdzona właśnie przez producenta nowa wersja nadwoziowa topowej limuzyny Volkswagena. Wiemy, jak będzie wyglądać.

Volkswagen Arteon Shooting Brake Materiały prasowe
Volkswagen Arteon Shooting Brake - szkic przeprodukcyjny
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 144 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen Arteon jest – jak nazywa go producent – modelem klasy Gran Turismo, choć to określenie jest w jego przypadku zdecydowanie na wyrost. Z samochodami klasy GT kojarzą nam się raczej modele luksusowych marek, jak Aston Martin, Ferrari czy Maserati, pozwalające na długie i komfortowe podróże, a nie duże sedany popularnych producentów.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Tak czy inaczej, niebawem gamę niemieckiego sedana wzbogaci bardzo interesujący model, którego nadwozie ma być odwołaniem do klasycznego stylu samochodów shooting brake, czyli – w dużym uproszczeniu mówiąc – luksusowo-sportowych kombi. Wciąż będzie to Volkswagen, ale tym razem bardziej stylowy. O ile szkic przedprodukcyjny znajdzie wierne przełożenie na model produkcyjny.

Volkswagen Arteon Shooting Brake - szkic przeprodukcyjny

W tym właśnie miejscu przenieśmy się na moment do Chin, gdzie nie tak dawno temu pojawił się Volkswagen CC Travel Edition. Za tą nazwą kryje się nasz Arteon, ale w wersji kombi – do tego uterenowionej i lekko podniesionej.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

O ile nie można mu odmówić eleganckiej sylwetki, to jednak określenie go mianem shooting brake znów będzie nieco na wyrost - naprawdę udanym shooting brakiem ostatnich lat był choćby Mercedes CLS Shooting Brake. W przypadku Arteona będzie to raczej... po prostu kombi.

Ale to, czy europejski model będzie taki sam, jak ten z Chin, czy może otrzyma bardziej wyrafinowany styl – zobaczymy już niebawem, bo jeszcze w tym miesiącu.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Arteon – face lifting modelu

W obliczu debiutu Arteona w nowej wersji nadwoziowej również i dotychczas oferowany model przejdzie gruntowny face lifting. Z pierwszych informacji, jakie otrzymaliśmy, wynika że samochód dostanie całkiem nową deskę rozdzielczą, wprowadzającą bardziej „ekskluzywny” klimat i charakter.

Jak informuje producent, nowe wnętrze pozwoli na użycie najnowszych rozwiązań technologicznych i systemów multimedialnych z rodziny MIB3. Ale to nie koniec nowości.

Odświeżony Volkswagen Arteon otrzyma poza tym gamę zmodyfikowanych i unowocześnionych silników (wiele mówi się o 333-konnej sportowej wersji R), a jego przydatność podczas długich podróży – tu znów producent używa określeń Gran Turismo – będzie większa dzięki rozwinięciu systemów asystujących, jak choćby Travel Assist, który do 210 km/h będzie mógł przejąć takie funkcje, jak przyspieszanie, hamowanie i kierowanie. Oczywiście, pod kontrolą kierowcy.

Światowa premiera i kolejne informacje na temat Arteona i Arteona w wersji Shooting Brake będą dostępne jeszcze w czerwcu – dokładnie 24 czerwca. Czekamy na nie z niecierpliwością, bo wtedy przekonamy się, jak dużo stylu i elegancji aut shooting brake udało się projektantom zawrzeć w tym kombi.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA