Volkswagen Arteon wchodzi do polskich salonów

Volkswagen Arteon wchodzi do sprzedaży w Polsce. Nowość spod znaku VW kosztuje od 127 690 złotych.

Volkswagen Arteon
Volkswagen Arteon
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen Arteon pojawił się po raz pierwszy na salonie samochodowym w Genewie i niedługo potem polska publiczność mogła go oglądać w Poznaniu, podczas tegorocznego Motor Show. Redakcja Auto Motor i Sport miała już możliwość przetestowania Arteona na drogach publicznych we Włoszech.

REKLAMA

Arteon jest samochodem, który łączy sportowy charakter z przestronnym wnętrzem. W ofercie producenta zajmuje pozycję powyżej Passata, a pod względem przestrzeni w środku zbliża się nawet do Phaetona, niegdyś najbardziej wytwornej limuzyny z Wolfsburga.

Chociaż jest od niego o 20 cm krótszy, pod względem wielkości wnętrza Arteon dorównuje autom klasy wyższej - pasażerowie siedzący z tyłu mają nawet więcej miejsca na nogi niż miały osoby podróżujące Phaetonem. Mocną stroną jest też przestronny bagażnik o pojemności od 563 do 1.557 litrów.

Długa lista systemów i rozwiązań pozwala mocno spersonalizować samochód. Arteon może być np. wyposażony w Active Info Display (wskaźniki w różnych zestawach wyświetlają się na ekranie przed kierowcą), wyświetlacz head-up oraz w nowy system multimedialny "Discover Pro" z 9,2-calowym ekranem pokrytym szklaną taflą i z systemem sterowania przy pomocy gestów.

Co więcej, w Arteonie premierę mają najnowszej generacji systemy asystujące, jak np. aktywny tempomat (ACC), który teraz uwzględnia również ograniczenia prędkości oraz znaki na drogach i w ramach możliwości automatycznie dostosowuje prędkość jazdy do warunków i obowiązujących ograniczeń w danym miejscu. 

Nowe reflektory z funkcją dynamicznego doświetlania zakrętów dzięki danym z GPS oraz informacjom uzyskiwanym z kamery wiedzą z wyprzedzeniem, kiedy samochód wjedzie w zakręt i oświetlają go jeszcze zanim kierowca skieruje w niego auto.

Kolejna nowość na pokładzie Arteona to system Emergency Assist drugiej generacji. Działa on tak, że jeśli kierowca z powodów zdrowotnych utraci kontrolę nad pojazdem, system nie tylko spowoduje automatyczne hamowanie, ale również uruchomi światła awaryjne i skieruje Arteona na skrajny prawy pas jezdni, o ile pozwoli na to sytuacja na drodze.

W chwili wprowadzenia Arteona na rynek jest on dostępny do wyboru z trzema silnikami o różnej mocy - wszystkie połączone są z dwusprzęgłową, automatyczną skrzynią biegów DSG. Nowy Volkswagen Arteon może mieć napęd na przednie lub na cztery koła

Wersja z jednostką 2.0 TDI (150 KM) kosztuje od 154 590 zł. Ceny modeli z dwoma najmocniejszymi silnikami - TSI o mocy 280 KM oraz TDI o mocy 240 KM wynoszą, odpowiednio, od 202 590 zł i od 197 790 zł.

W ciągu tego roku ofertę uzupełnią kolejne silniki, dwa o mocy 190 KM (TSI i TDI), których produkcja rozpocznie się we wrześniu oraz jednostka 1.5 TSI o mocy 150 KM współpracująca z 6-biegową przekładnią mechaniczną, dostępna od listopada. Ta ostatnia została wyposażona w system odłączanych cylindrów ACT.

Arteon w bazowej wersji Essence, napędzany 1,5-litrowym silnikiem, kosztuje od 127 690 zł.

REKLAMA