Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Volkswagen BlueSport Roadster - jeszcze jako koncept

Volkswagen BlueSport Roadster Volkswagen BlueSport Roadster

Już pojawiły się głosy, że BlueSport to "budżetowa" wersja Porsche Boxstera. Samochód będzie miał centralnie umieszczony silnik, tylny napęd i jednostki doładowane pod maską. 

Koncept, po raz pierwszy zaprezentowany na ostatniej wystawie w Detroit, jest napędzany przez 2-litrowego diesla TDI o mocy 180 koni mechanicznych. Przy niewielkiej masie własnej - poniżej 1200 kilogramów - i w połączeniu z szybką, 6-stopniową skrzynią DSG z łopatkami przy kierownicy, jest to moc absolutnie wystarczająca.

BlueSport rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6,6 sekundy i potrafi pojechać 226 km/h. Co więcej, Volkswagen utrzymuje, że średnie spalanie wynosić ma 4,3 litra na każde przejechane 100 kilometrów. Daje to teoretyczny zasięg powyżej 1150 kilometrów.  

Nie zapomniano też o potrzebach podróżujących. Przestrzeń bagażowa z przodu wynosi 112 litrów, w tylnym schowku natomiast można zapełnić 70 litrów wolnego miejsca. W sumie daje to 182 litry, czyli 20 % więcej przestrzeni niż np. Mazda MX-5.  

BlueRoadster spodziewany jest dopiero w końcówce 2012 roku, w ofercie silnikowej znajdą się jednostki TSI (zarówno 1,4-litra, jak również, 2-litrowa, 265-konna odmiana z Scirocco R) a także diesle TDI.

Poniżej filmik z jazd konceptem!

Źródło: carscoop

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Volkswagen coraz pewniej odkrywa karty dotyczące swojego nowe modelu - oto nowe zdjęcia i film z jazd konceptem BlueSport Roadster.
    auto motor i sport, 2009-06-09 10:01:24
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij