Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.0

Volkswagen Brera?

Volkswagen dąży do zdetronizowania Toyoty w kategorii największego producenta samochodów na świecie. Jednym z kamieni milowych w drodze do osiągnięcia tego celu może być zakup Alfy Romeo.

Jak podaje portal Automotive News Europe, Volkswagen jest "poważnie zainteresowany" zakupem włoskiej marki. W odpowiedzi przedstawiciel Fiata zapewnił, że Fiat "nie jest zainteresowany sprzedażą swojej marki Volkswagenowi".

Już w zeszłym roku prezes Volkswagena - Martin Winterkorn wspominał, że podziwia Alfę Romeo, ale nie było oficjalnych planów na dodanie kolejnej marki do grupy VW.

Prezes Fiata - Sergio Marchionne odpowiada, że chce wprowadzić Alfę do segmentu premium i do 2014 roku sprzedawać pół miliona aut rocznie. Nie wiadomo, czy biorąc pod uwagę wielkość sprzedaży z ubiegłego roku (102 tysiące), nie jest to raczej kurtuazyjne stwierdzenie, ostrzegające VW, że musi przygotować się na długie negocjacje.

Specjaliści rynku motoryzacyjnego z grupy kapitałowej Credit Suisse twierdzą, że owszem, sprzedaż pół miliona aut rocznie w wykonaniu Alfy Romeo jest możliwa, ale pod warunkiem... że marka zostanie sprzedana Volkswagenowi.

Tak czy inaczej Fiat musi coś zrobić z Alfą. Przez ostatnie dziesięć lat marka przynosiła same straty - średnio 200-400 milionów euro w każdym roku. Czy włoskiego giganta stać na utrzymywanie Alfy wyłącznie ze względów prestiżowych?

Swoją drogą, pomyślcie - 159 albo Brera w 1.9 TDI - to by było coś...

źródło: Automotive News Europe

 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Trzeba powiedzieć jasno - Fiata nie stać na sprzedaż Alfy. Aby myśleć o jakiejkolwiek ekspansji a nie stagnacji, czy dewaluacji pozycji musi posiadać ofertę w każdym segmencie rynku. Tym bardziej, że po przejęciu kontroli nad Chryslerem musi mieć w europie rozpoznawalną markę by sprzedawać całe spektrum wspólnych projektów, a Lancia to za mało i do tego jest mniej rozpoznawalna niż Alfa Romeo.
  anemus, 2010-08-30 12:41:24
 • avatar
  zgłoś
  Czy to jest jakiś ponury żart z tym 1.9 tdi???Alfa ma swoje własne świetne silniki!
  ~asdo, 2010-08-24 22:52:45
 • avatar
  zgłoś
  Chyba do tego nie dojdzie. Alfa we Włoszech to nie jakaś kolejna firma samochodowa, tylko to jest "ta Alfa" - ich prestiż i duma, coś więcej niż tylko ekonomia. Zrobią wszystko aby pozostała rdzennie włoska. Patrz ostatni przykład Fiata Pandy.
  ~qwerty, 2010-08-24 12:06:25
 • avatar
  zgłoś
  Niemiecki koncern jest podobno zainteresowany zakupem marki Alfa Romeo. Fiat mówi: "nie".
  auto motor i sport, 2010-08-24 08:44:25
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij