Volkswagen Brera?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 090 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Volkswagen dąży do zdetronizowania Toyoty w kategorii największego producenta samochodów na świecie. Jednym z kamieni milowych w drodze do osiągnięcia tego celu może być zakup Alfy Romeo.

Jak podaje portal Automotive News Europe, Volkswagen jest "poważnie zainteresowany" zakupem włoskiej marki. W odpowiedzi przedstawiciel Fiata zapewnił, że Fiat "nie jest zainteresowany sprzedażą swojej marki Volkswagenowi".

Już w zeszłym roku prezes Volkswagena - Martin Winterkorn wspominał, że podziwia Alfę Romeo, ale nie było oficjalnych planów na dodanie kolejnej marki do grupy VW.

Prezes Fiata - Sergio Marchionne odpowiada, że chce wprowadzić Alfę do segmentu premium i do 2014 roku sprzedawać pół miliona aut rocznie. Nie wiadomo, czy biorąc pod uwagę wielkość sprzedaży z ubiegłego roku (102 tysiące), nie jest to raczej kurtuazyjne stwierdzenie, ostrzegające VW, że musi przygotować się na długie negocjacje.

Specjaliści rynku motoryzacyjnego z grupy kapitałowej Credit Suisse twierdzą, że owszem, sprzedaż pół miliona aut rocznie w wykonaniu Alfy Romeo jest możliwa, ale pod warunkiem... że marka zostanie sprzedana Volkswagenowi.

Tak czy inaczej Fiat musi coś zrobić z Alfą. Przez ostatnie dziesięć lat marka przynosiła same straty - średnio 200-400 milionów euro w każdym roku. Czy włoskiego giganta stać na utrzymywanie Alfy wyłącznie ze względów prestiżowych?

Swoją drogą, pomyślcie - 159 albo Brera w 1.9 TDI - to by było coś...

źródło: Automotive News Europe

 

REKLAMA

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA