REKLAMA

Volkswagen Caddy California – światowy debiut kampera

Volkswagen Caddy California to nowy kamper, który produkowany jest w Polsce w fabryce Volkswagen Poznań. Niewielki z zewnątrz oferuje sporo miejsca na wypoczynek.

Volkswagen Caddy California Materiały prasowe
Volkswagen Caddy California
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 060 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-4
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Volkswagen Caddy California to następca wielofunkcyjnego modelu Caddy Beach. Tutaj jednak postawiono na połączenie kompaktowego kombivana ze sprytnie zaprojektowanym kamperem. A w tej dziedzinie Volkswagen ma duże doświadczenie, bo też seria California, bogatsza niż kiedykolwiek wcześniej, stała się niemal synonimem aut kempingowych.

REKLAMA

Żeby nie być gołosłownym, w gamie kamperów Volkswagena mamy przecież nie tylko Californię budowaną od lat na bazie Transportera T3, T4, T5, T6 i obecnie T6.1. W roku 2019 Volkswagen Samochody Dostawcze przeniósł bowiem prezentowaną w Californii filozofię „wielofunkcyjnego narzędzia” do Grand Californii – dużego kampera zbudowanego na bazie Craftera.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Teraz z kolei w segmencie kompaktowych samochodów kempingowych debiutuje nowy Caddy California, który podobnie jak Grand California w całości powstaje w polskiej fabryce Volkswagen Poznań. Od teraz dostępne są zatem trzy różne modele California - rodzina samochodów kempingowych na każdy budżet, każdą podróż i każdą przygodę.

Volkswagen Caddy California – 4,5 metra, wiele możliwości

Caddy California z nadwoziem o długości 4501 mm pojawi się na rynku jeszcze przed końcem tego roku, natomiast wersja z większym rozstawem osi – o długości 4853 mm, w roku 2021. Wśród rozwiązań oferowanych przez kampera jest np. nowe rozkładane łóżko, którego konstrukcja zapewnia tak samo wysoki komfort snu jak łóżka w T6.1 California i Grand California.

Volkswagen Caddy CaliforniaMateriały prasowe
Volkswagen Caddy California

Łóżko jest bardzo duże. Jego wymiary to 1980 x 1070 mm. Po złożeniu zmniejsza się jednak do jednej trzeciej długości. Podczas gdy w poprzednim modelu drugi rząd siedzeń był częścią konstrukcji łóżka, teraz już tak nie jest. Dlatego przed podróżą siedzenia w drugim rzędzie można bardzo łatwo wyjąć.

Opcjonalna mini kuchnia w Caddy California to nowa funkcja i zarazem unikalna cecha w tej klasie samochodów kempingowych. Umieszczona jest z tyłu, po lewej stronie przestrzeni ładunkowej, pod łóżkiem, a po otwarciu tylnej klapy można ją łatwo wysunąć. Podniesiona klapa tylna zapewnia również ochronę przed deszczem podczas gotowania.

Nowa kuchenka wysuwana jest z tylnej części pojazdu, daje więc stojącemu na zewnątrz gotującemu optymalny dostęp do niej i możliwość gotowania na stojąco. Mini kuchnia składa się z dwóch części. W górnej części znajduje się jednopalnikowa kuchenka gazowa z osłoną przed wiatrem i poręczną półką.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Caddy California – dołączany namiot

Kolejna nowość to modułowy system namiotowy, który można połączyć z Caddy Californią. Ponieważ namiot ten jest układem właściwie wolnostojącym, może być również używany oddzielnie, bez połączenia z autem. W razie potrzeby namiot można powiększyć poprzez dodanie kabiny sypialnej.

W taki sposób tworzy się wystarczająco dużo miejsca dla rodziny i całego jej wyposażenia kempingowego. Dwie osoby śpią w tym przypadku w Caddy California, a dwie w nowym namiocie. Dzięki pneumatycznej konstrukcji jest on szybki i łatwy do postawienia. Duże okna, które można otworzyć w całości, zapewniają dopływ światła w ciągu dnia.

Volkswagen Caddy CaliforniaMateriały prasowe
Volkswagen Caddy California

Volkswagen Caddy California – napęd

Silniki montowane w Caddy California to nowe turbodiesle TDI. Na początku będą dostępne w dwóch wersjach mocy: 75 KM i 122 KM. Ich możliwości poprawi nieco nowa stylistyka zewnętrzna Caddy California. Dzięki niej, wartość współczynnika oporu powietrza została obniżona do 0,30 (poprzedni model: 0,33).

Ważną rzeczą dla każdego, kto lubi biwakować poza utartymi szlakami jest to, że podobnie jak w przypadku Caddy Beach, Caddy California będzie również dostępny z napędem na wszystkie koła (4MOTION), co jest świetną alternatywą dla standardowego napędu na przednią oś.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA