REKLAMA

Volkswagen Caddy mini-kamper - następca Caddy Beach

Volkswagen zapowiada nadejście nowego wcielenia modelu Caddy Beach. Mini-kamper ma oferować więcej miejsca niż poprzednik i o wiele bardziej uniwersalne rozwiązania.

Volkswagen Caddy mini-kamper Materiały prasowe
Volkswagen Caddy mini-kamper
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 90 060 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, kombi-4
SPRAWDŹ OFERTY

Okres pandemii koronawirusa i związane z tym problemy w przemieszczaniu się na wakacyjne wyjazdy sprawia, że mamy prawdziwy wysyp samochodów kempingowych. Swoje trzy grosze dorzuca Volkswagen, który oprócz większych modeli – California i Grand California – zaproponuje mniejszy i bardziej dostępny cenowo samochód – Volkswagena Caddy mini-kamper.

Na razie otrzymaliśmy pierwsze szkice i podstawowe informacje na temat modelu, który w prostej linii zastąpi Volkswagena Caddy Beach. Mini-kamper bazuje na nowej generacji modelu Caddy 5, pokazanego w lutym tego roku. W samochodzie znajdziemy wiele nowych funkcji, jak choćby całkowicie nowa koncepcja miejsca do spania, przeprojektowana od podstaw. W tym kompaktowym kamperze znajdzie się też m.in. panoramiczny, szklany dach.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Caddy mini-kamper Materiały prasowe
Volkswagen Caddy mini-kamper

Volkswagen Caddy 5 jako kamper

Kompaktowego mini-kampera opartego w całości na modelu Caddy, Vokswagen Samochody Dostawcze ma w ofercie od roku 2005, więc czas najwyższy na pokazanie następcy. Głównym zadaniem konstruktorów było zachowanie jak największej użyteczności na co dzień, a jednocześnie takie zaprojektowanie wyposażenia - toreb do przechowywania przedmiotów i strefy sypialnej - by można je było łatwo zdemontować.

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Jedną z nowości w tym modelu jest możliwość spojrzenia na gwiazdy przez wspomniany szklany dach panoramiczny o powierzchni 1,4 metra kwadratowego. Ci, którzy wolą spać w ciemności lub chcą uniknąć budzenia ich rano przez słońce, mogą oczywiście zaciemnić wszystkie okna, w tym także szklany dach.

Komfort snu na niemal dwumetrowej długości łóżku zapewnią sprężyny talerzowe - stosowane zresztą z powodzeniem również w łóżkach w Californii i Grand Californii.

W tyle pojazdu sprytnie schowane zostały lekkie krzesła kempingowe i stół. Dwie praktyczne torby do przechowywania można z kolei zabrać ze sobą do domu, gdzie z łatwością włożymy do nich wszystkie potrzebne rzeczy. Torby te, po zamocowaniu ich na szybach w tylnej części pojazdu, służą też jako parawany chroniące prywatność wewnątrz samochodu.

REKLAMA

Volkswagen Caddy mini-kamper Materiały prasowe
Volkswagen Caddy mini-kamper

Nowy Caddy wyposażony jest oprócz tego w 19 systemów komfortu i bezpieczeństwa, jak Travel Assist, który po raz pierwszy w historii w modelu Volkswagen Samochody Dostawcze umożliwia półautonomiczną jazdę w całym zakresie prędkości. Nowością w Caddy, znaną już z serii Crafter i Transporter, jest również system Trailer Assist, który znacznie ułatwia manewrowanie do tyłu z przyczepą, a także systemy Side-Assist i Rear Traffic Alert.

Jeśli chodzi o napęd, czterocylindrowe silniki Caddy obejmują wersję benzynową TSI o mocy 116 KM oraz jednostki TDI - o mocy od 75 KM do 122 KM – wyposażone w nowy system podwójnego wtrysku.

Światowa premiera nowego kompaktowego kampera odbędzie się wirtualnie i zaplanowana jest na początek września tego roku.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA