REKLAMA

Volkswagen California 6.1 Beach

Volkswagen California 6.1 Beach zadebiutował podczas Caravan Salon odbywającym się w Dusseldorfie.

Volkswagen California 6.1 Beach Materiały prasowe
Volkswagen California 6.1 Beach
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 39 590 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Volkswagen California w wersji 6.1 Beach jest sprytnie zaprojektowanym kamperem, w którym po raz pierwszy już w bazowej wersji znajdziemy mini kuchnię, a w zasadzie rozkładany aneks kuchenny.

Nowa mini kuchnia znacznie zwiększa wszechstronność Californii 6.1 w wersji Beach. Nieużywana pozostaje niewidoczna, bo jej płyta grzewcza oraz blat mogą być schowane w bocznej ścianie.

Volkswagen California 6.1 Beach - wyposażenie

Volkswagen Samochody Użytkowe przedstawia światową premierę nowej Californii 6.1, której bazowa wersja Beach po raz pierwszy jest wyposażona w kuchnię. Do tej pory było to wyposażenie zarezerwowane dla wyższych wersji – Coast oraz Ocean.

Tym razem rozwiązanie jest zupełnie nowe – w przeciwieństwie do dużej kuchni w modelach Coast i Ocean, wersja Beach jest wyposażona w rozkładaną mini kuchnię zaprojektowaną praktycznie na nowo.

Wersje Coast i Ocean, ze względu na szerszą kuchnię, są oferowane z dwuosobową ławką w przedziale pasażerskim. Californię Beach 6.1, dzięki węższej mini kuchni, można zamówić również z ławką trzyosobową. Otwiera to możliwość biwakowania dla rodziny pięcioosobowej.

Zobacz także: Targi Frankfurt 2019 - zapowiedź premier

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen California 6.1 Beach Materiały prasowe
Volkswagen California 6.1 Beach

Volkswagen California 6.1 – Camper i Tour

Nowa California 6.1 Beach wyposażona w mini kuchnię otrzyma dodatkową nazwę „Camper”. Wersja bez mini kuchni będzie natomiast odtąd mieć dopisek „Tour”. Nowością w tej wersji są, montowane seryjnie, przesuwane drzwi po lewej i prawej stronie auta.

Dotychczas wersja Beach była dostępna tylko z przesuwanymi drzwiami po prawej stronie nadwozia. Obie wersje Beach – Tour i Camper – łączy fakt, że nowa cyfrowa jednostka sterująca funkcjami kampera w konsoli dachowej jest uzupełnieniem standardowego wyposażenia. W poprzednim modelu tej opcji nie było.

Po raz pierwszy w obydwu modelach istnieje także możliwość zamówienia, jako opcji, hydraulicznej obsługi podnoszonego dachu, zamiast klasycznego rozwiązania z podnośnikiem ręcznym. W tym wypadku otwieranie i zamykanie dachu jest kontrolowane, podobnie jak wiele innych funkcji, za pośrednictwem cyfrowej jednostki sterującej funkcjami kampera.

Zobacz także: Tesla oficjalnie w Polsce. Znamy ceny

REKLAMA

Volkswagen California 6.1 Beach Materiały prasowe
Volkswagen California 6.1 Beach

Volkswagen California 6.1 Beach - nowa kuchnia

Nowa mini kuchnia poszerza wszechstronność Californii 6.1 Beach. Aby ją rozłożyć, wyciąga się jej elementy z panelu bocznego, umieszczonego między słupkiem B i C. Płyta stworzona ze stali nierdzewnej ma kuchenkę gazową z pojedynczą płytą po lewej stronie i blat roboczy po prawej stronie. Nad częścią palnikową znajduje się osłona, która po podniesieniu podczas gotowania służy jako ochrona przed zabrudzeniem.

Jeśli płyta grzewcza nie jest potrzebna, wystarczy ją schować do panelu bocznego, który jest taki sam dla wszystkich wersji. Pod blatem przy bocznej ścianie znajduje się duży otwarty schowek oraz zamknięta szafka na butlę gazową o wadze 1,8 kg.

Zobacz także: znamy listę kandydatów do tytułu Car of the Year 2020

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen California 6.1 Beach Materiały prasowe
Volkswagen California 6.1 Beach

Z kolei w razie konieczności przewiezienia większej grupy niż pięć osób, dzięki chowanej kuchni zamontować można dwa dodatkowe, pojedyncze miejsca w drugim rzędzie.W zależności od wersji ławki w trzecim rzędzie, kamper staje się wtedy vanem sześcio- lub siedmioosobowym.

Należy jednak pamiętać, że każda California Beach z homologacją samochodu kempingowego może mieć maksymalnie pięć miejsc. Każdy, kto chce korzystać z wersji z mini kuchnią i sześcioma lub siedmioma siedzeniami, musi zamówić ją jako wersję Tour z homologacją samochodu osobowego, a nie jako wersję Camper. Mini kuchnia wyklucza wtedy zastosowanie drzwi przesuwnych po lewej stronie.

Wybrane elementy standardowego wyposażenia Californii 6.1 Beach Camper:

 • Wysuwany aluminiowy dach z bokami w kolorze bazaltowym
 • Jednostka sterująca kampera z ekranem dotykowym w konsoli dachowej
 • Łóżko dachowe, przeprojektowane z podstawą sprężynową
 • Dwumiejscowa ławka oraz rozkładane przedłużenie łóżka wraz z materacem poniżej oraz boczne schowki
 • Składany stół w przesuwanych drzwiach, składane krzesła w tylnej klapie
 • System radiowy Composition Colour z 6 głośnikami
 • Przesuwne okno po lewej stronie
 • Drzwi przesuwne po prawej stronie
 • Składana mini kuchnia
 • Schowek w formie szuflady
 • Tkaniny zaciemniające kabinę
 • Podwójne gniazdo USB w fotelu pasażera
 • Zaciemnienie kabiny i przedziału pasażerskiego
 • Gniazdo 230 V z konwerterem AC obok fotela kierowcy (300 W)

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA