[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Volkswagen California XXL przed premierą

Volkswagen California XXL powstała na bazie nowego Craftera, ale inspirowana jest kultową Californią, która od 30 lat podbija serca miłośników wolności i podróży. Teraz producent daje przedsmak tego, jaka będzie wersja produkcyjna modelu.

Volkswagen California XXL Volkswagen California XXL

Niemal rok temu Volkswagen po raz pierwszy zaprezentował światu marzenie miłośników caravaningu – kempingowy koncept Volkswagen California XXL, który jest pełnowartościowym, przestronnym pojazdem „mieszkalnym”, z kuchnią i łazienką z prawdziwego zdarzenia.

Teraz wiemy już, że we wrześniu zadebiutuje wersja produkcyjna dużego kampera, opartego na modelu produkowanym w polskiej fabryce Volkswagena.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen California XXL Volkswagen California XXL

Na razie mamy pierwsze strzępy informacji, a wygląd samochodu przedstawiają oficjalne szkice. Samochód w pełnej krasie zaprezentowany zostanie na targach karawaningu w Dusseldorfie, na przełomie sierpnia i września tego roku.

Jak zapowiada producent, przejście z etapu samochodu koncepcyjnego do wersji oferowanej w salonach sprzedaży odbędzie się bez strat w stylistyce. Pozostawiona zostanie – obok jednokolorowej – także opcja dwukolorowego nadwozia, znanego z modelu koncepcyjnego. Przyznać jednak trzeba, że California XXL już wygląda jak wersja produkcyjna, a nie prototyp.

REKLAMA

Volkswagen California XXL Volkswagen California XXL

W przestronnej kabinie znajdzie się łazienka z prysznicem i toaletą. W tylnej części umieszczono część sypialną z dużym łóżkiem oraz aneks kuchenny ze zlewem, kuchenką gazową i lodówkami.

Jeśli wierzyć szkicom, nowy kamper zostanie wyposażony w duży panoramiczny dach, dzięki któremu nocą będzie można podziwiać spadające gwiazdy.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen California XXL Volkswagen California XXL

Pozostając przy wnętrzu samochodu, zastanawiający jest fakt, czy wersja produkcyjna odziedziczy odwracane przednie fotele, jakie znamy z konceptu.

Jako że kamper bazuje na Crafterze, prawdopodobnie otrzyma również jego silniki. Stawiamy tutaj na 2-litrowego turbodiesla o mocy 177 koni mechanicznych i 410 Nm momentu obrotowego, oczywiście w parze ze skrzynią DSG i napędem na cztery koła.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 128 990 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, rama-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij