Volkswagen Castrol Cup 2013: Dudek zmierzy się z Saletą

Jeden z najbardziej utytułowanych polskich bramkarzy Jerzy Dudek stanie do walki z mistrzem świata i Europy w kickboxingu, czyli Przemysławem Saletą. Areną Volkswagen Castrol Cup będzie Tor Poznań.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 290 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Niewątpliwą atrakcją czwartej rundy  Volkswagen Castrol Cup będzie pojedynek Jerzego Dudka z Przemysławem Saletą. Jeden z najbardziej utytułowanych polskich piłkarzy zmierzy się z mistrzem świata i Europy w kickboxingu. Nie będzie to jednak starcie bokserskich rękawic ani mecz piłki nożnej. Obaj zawodnicy, którzy wystartują w klasie VIP, walczyć będą w dniach 21-22 czerwca na Torze Poznań, oczywiście w pucharowych Golfach GTI. W całej stawce znajdzie się 26 kierowców z 8 krajów.

Poważne ściganie w Volkswagen Castrol Cup ruszy w piątek, 21 czerwca. Na godz. 17:00 zaplanowano kwalifikacje do pierwszego wyścigu czwartej rundy. Ich wyniki ustalą kolejność na starcie pierwszego sobotniego wyścigu. Ten rozpocznie się o godzinie 12:15. A tradycyjnie, jego wyniki zdecydują o tym, jakie będzie ustawienie do drugiego biegu, którego start  o godz.  17:35. Zawsze pierwsza ósemka ustawia się na polach startowych w odwrotnej kolejności. W obu sobotnich wyścigach zawodnicy pokonają 14 okrążeń.

Po trzech rundach cyklu, który zadebiutował w tym sezonie,  w klasyfikacji generalnej prowadzi Jan Kisiel. Zawodnik z Warszawy na pierwsze miejsce wskoczył po ostatnim ściganiu w Brnie. Na drugim jest Jakub Litwin, który z kolei triumfował podczas inauguracyjnej rundy na Torze Poznań. Trzecią pozycję zajmuje Mateusz Lisowski.

Najbliższy wyścigowy weekend to z pewnością największe wydarzenie sportowego sezonu 2013 na Torze Poznań. Oprócz pucharu Volkswagena, rywalizować będą kierowcy z Mistrzostw Europy Strefy Europy Centralnej (FIA Central Europe Zone Circuit Racing Championships), mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Zobaczymy również serie Haigo ADAC Historic Cup i Porsche GT3. Przez trzy dni w stolicy Wielkopolski ścigać się będzie 215 kierowców z wielu krajów. Początek już w piątek, 21 czerwca o godz. 8:00. O tej samej porze zawodnicy wyruszą na tor w sobotę i niedzielę.

Tekst: Iwona Petryla
Zdjęcia: Volkswagen Castrol Cup

Zobacz również:
REKLAMA